Olivija Baleišytė Portugalijoje iškovojo sidabro medalį

Anadijoje (Portugalija) surengtose tarptautinėse dviračių treko varžybose (UCI I kategorija) Olivija Baleišytė iškovojo sidabro medalį. Geriausia šių metų Lietuvos dviratininke išrinkta panevėžietė antra buvo daugiakovėje (omniume).

Olivija ir 2016 metų pasaulio vicečempionė prancūzė Laurie Berthon surinko po 117 taškų. Lietuvė užėmė aukštesnę vietą, nes aplenkė Prancūzijos dviratininkę paskutiniame finiše. Pergalę iškovojo dukart pasaulio komandų persekiojimo lenktynių vicečempionė ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja kanadietė Allison Beveridge, surinkusi 139 taškus.

O. Baleišytė skrečo rungtyje, tempo ir atkrintamosiose lenktynėse užėmė ketvirtąsias vietas.

Daugiakovės atrankoje dalyvavo 33 dviratininkės iš 16 šalių, o į finalą pateko 24 dviratininkės iš 11 šalių.

Moterų skrečo rungtyje (10 km; 40 ratų; 29 dalyvės) O. Baleišytė užėmė ketvirtą, o Kristina Kazlauskaitė – 12-ą vietas. Nugalėjo L. Berthon. Antra finišavo italė Martina Fidanza, o trečia – meksikietė Lizbeth Salazar.

Meriginų iki 23 metų grupės grupinėse lenktynėse dėl taškų (20 km, 80 ratų; 22 dalyvės) O. Baleišytė buvo penkta, o K. Kazlauskaitė – 12-a. Nugalėjo britė Lauren Dolan.

Moterų sprinto lenktynėse Viktorija Šumskytė užėmė septintą vietą. Ji kvalifikacijos varžybose buvo šešta (11,53 sek.), o ketvirtfinalyje pralaimėjo meksikietei Luz Danielai Gaxiolai.

Moterų keirino rungtyje V. Šumskytė buvo devinta, o K. Kazlauskaitė – dešimta. Beje, Viktorija pusfinalio pirmajame važiavime dėl varžovės iš Kanados kaltės griuvo ir nepateko į pagrindinį finalą.

„Varžybos nustebino dalyvių gausa. Portugalai jas pavadino mažuoju pasaulio čempionatu. Pavyzdžiui, trijose vyrų omniumo atrankos grupėse startavo net 57 dviratininkai, – sakė Lietuvos dviratininkų treneris Antanas Jakimavičius. – Esu patenkintas tiek Olivijos, tiek kitų savo auklėtinių pasirodymais. Gaila, kad V. Šumskytei nepavyko išvengti griūties. Ji tikrai galėjo būti keirino finale. Neblogai pasirodė K. Kazlauskaitė. Vyrų sprinto lenktynėse ir keirino rungtyje jėgas išbandė Aivaras Naujokaitis ir buvęs lengvaatletis Deividas Jatužis. Jie pagirtinai kovojo su galingesniais ir labiau patyrusiais varžovais. Esame dėkingi Panevėžio kūno kultūros ir sporto centrui, padėjusiam išvykti į Portugaliją. Dviratininkams šios varžybos buvo labai naudingos.“

Varžybose Portugalijoje dalyvavo beveik 170 dviratininkų iš beveik 30 šalių.