Olivija Baleišytė treko daugiakovėje pranoko Aušrinę Trebaitę

Panevėžyje, „Cido“ arenoje, surengtame Lietuvos dviračių treko daugiakovės ir skrečo čempionate aukso medalius iškovojo Olivija Baleišytė, Aušrinė Trebaitė, Gediminas Kaupas ir Darijus Džervus. Pirmenybėse dalyvavo 34 dviratininkai.

Moterų daugiakovės varžybas (omniumą, 10 dalyvių) laimėjusi 18-metė O. Baleišytė (Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija (PRSSG)/Panevėžio Kūno kultūros ir sporto centras (PKKSC)/„El-Eko Sport“) surinko 202 taškus ir 11 taškų aplenkė dešimčia metų vyresnę daugkartinę Europos pirmenybių medalininkę A. Trebaitę (Lietuvos olimpinis sporto centras (LOSC)/PKKSC/„El-Eko Sport“), kuriai atiteko sidabras. Bronzos medalį pelnė 17-metė Kristina Kazlauskaitė (PRSSG/PKKSC/„El-Eko Sport“), pelniusi 129 taškus.

20170106_1929060

Ketvirtą vietą užėmė Kristina Jakubovskaja (PKKSC/„El-Eko Sport“, 125 tšk.), penktą – Monika Rastauskaitė (PRSSG/PKKSC/„Fortūna“, 106 tšk.), o šeštą – Justina Jovaišytė (PRSSG/PKKSC/„Fortūna“, 88 tšk.).

Pirmą daugiakovės rungtį – skrečą (30 ratų; 7,5 km) ir antrą rungtį – tempo lenktynes (30 ratų; 7,5 km) – laimėjo A. Trebaitė, o trečioje rungtyje – atkrintamosiose lenktynėse – nugalėjo praėjusių metų Europos jaunių omniumo vicečempionė O. Baleišytė. Po trijų rungčių pirmavo A. Trebaitė, o O. Baleišytė buvo antra. Jas skyrė du taškai. Ketvirtoje rungtyje – 20 km (80 ratų) grupinės lenktynėse su 8 tarpiniais finišais – O. Baleišytė surinko 86, o A. Trebaitė – 73 taškus.

Vyrų daugiakovėje (21 dalyvis) čempionu tapo 28-erių metų G. Kaupas („Staki-Technorama“). Po penkerių metų pertraukos treko varžybose dalyvavęs dviratininkas surinko 171 tašką. Sidabro medalis atiteko 26-erių metų D. Džervui („Vėtrungė“), surinkusiam 169 taškus. Bronzos medalį netikėtai pelnė 16-metis Rokas Gelžinis (PRSSG/PKKSC/„Fortūna“). Jo sąskaitoje – 158 taškai.

20170106_193138

Ketvirtą vietą užėmė Rojus Adomaitis („Viesulo“ SC/„Klaipėda“, 126 tšk.), penktą – Romas Zubrickas („Viesulo“ SC/„Klaipėda“, 117 tšk.), o šeštą – Domas Manikas („El-Eko Sport“, 116 tšk.).

Pirmą rungtį – skrečą (40 ratų; 10 km) – laimėjo R. Adomaitis, antrą rungtį – tempo lenktynes (40 ratų; 10 km) – Mantas Januškevičius (Kauno SM „Gaja“), o trečią rungtį – atkrintamąsias lenktynes – D. Džervus. Pastarasis pirmavo po trijų rungčių, antras buvo D. Manikas, o G. Kaupas žengė penktas. Ketvirtoje rungtyje – 25 km (100 ratų) grupinės lenktynėse su 10 tarpinių finišų – geriausiai pasirodė G. Kaupas. Jis savo sąskaitą papildė 81 tašku ir tapo šalies čempionu. D. Džervus paskutinėje rungtyje surinko 57 taškus.

Lietuvos moterų skrečo rungties (40 ratų; 10 km; 10 dalyvių) čempione tapo Europos čempionė A. Trebaitė. Sidabras atiteko O. Baleišytei, o bronza – K. Kazlauskaitei.

20170106_192402

Vyrų skrečo rungtyje (60 ratų; 15 km; 22 dalyviai) auksą iškovojo D. Džervus. Sidabro medalį pelnė Kasparas Punkrys („Staki-Technorama“/PRSSG), kuriam varžybų dieną sukako 19 metų. Bronzos medalis atiteko G. Kaupui.