Olivija Baleišytė treko varžybose Belgijoje – septinta

Gente (Belgija) tris dienas vykusiose UCI I kategorijos dviračių treko varžybose  „International Belgian Track Meeting“ dalyvavo septyni Lietuvos dviratininkai. Aukščiausią vietą užėmė Olivija Baleišytė. Ji skrečo rungtyje (39 dalyvės) buvo septinta.

Olivija Baleišytė. Foto: Gediminas Bagdonas

Olivija grupinėse lenktynėse dėl taškų (39 dalyvės) užėmė 12-ą vietą. Panevėžietė omniumo (daugiakovės) ir eliminavimo (atkrintamųjų lenktynių) atrankos barjerų neįveikė.

Vyrų sprinto lenktynėse (41 dalyvis) Svajūnas Jonauskas užėmė 16-ą, o Justas Beniušis – 22-ą vietas.

Svajūnas šešioliktfinalyje nugalėjo Kazachstano atstovą Dmitrijų Rezanovą (16-as kvalifikacijoje), o aštuntfinalyje pralaimėjo Tokijo olimpinių žaidynių ir triskart pasaulio čempionui olandui Harrie Lavreysenui (1). J. Beniušis šešioliktfinalyje pralaimėjo čekui Matejui Bohuslavekui (11).

S. Jonauskas kvalifikacijoje buvo 17-as, o J. Beniušis – 22-as. Lietuviai 200 m iš eigos nuvažiavo atitinkamai per 10,177 sek. ir 10,267 sek.

J. Beniušiui tai buvo tarptautinis debiutas sprinto ir keirino rungtyse. Dviratininkas dar visai neseniai į treką perėjo iš plento. Iš pradžių jis rengėsi tempo rungtims, bet vėliau pasirinko sprintą.

„Justas – naujokas treke, bet Belgijoje parodė tikrai gerą rezultatą ir įveikė kvalifikacijos barjerą, – komentavo Lietuvos dviračių sporto federacijos sporto direktorė Simona Krupeckaitė. – Justas labai domisi įvairiomis treko rungčių detalėmis. Jeigu jam užteks ryžto ir noro, galime turėti gerą sprinterį.“

Vyrų keirino rungtyje (37 dalyviai) S. Jonauskas pasidalijo 13-ą, o J. Beniušis – 25-ą vietas.

Greta Baskevičiūtė į omniumo, skrečo ir grupinių lenktynių dėl taškų finalus, kuriuose dalyvavo po 24 dviratininkes, nepateko. Aivaras Mikutis neįveikė omniumo ir eliminavimo rungties atrankos barjerų.

Jaunių vaikinų omniume (24 dalyviai) Gabrielius Kundrotas (57 tšk.) užėmė 12-ą vietą. Po trijų rungčių jis buvo 17-as. Paskutinėje rungtyje – grupinėse lenktynėse dėl taškų – Gabrielius pasirodė geriausiai (25 tšk.) ir bendrojoje įskaitoje pakilo aukštyn penkiomis pozicijomis.

Jaunių vaikinų medisono rungtyje G. Kundrotas ir Eimantas Vadapalas liko paskutiniai, dešimti.