Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Olivijai Baleišytei – bilietas į Tokijo olimpines žaidynes

Įsibėgėjus Tokijo olimpinėms žaidynėms paaiškėjo, kad svarbiausiose pasaulyje sporto varžybose startuos ir treko dviratininkė panevėžietė Olivija Baleišytė.

Olivija Baleišytė. Foto: Tomas Gaubys

Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) kvietimas priimti netikėtai laisvą likusią kvotą ir vykti į Japoniją Lietuvos tautinį olimpinį komitetą (LTOK) pasiekė sekmadienį.

„Situacija labai panaši į tą, su kuria susidūrėme dėl vyrų porinės keturvietės. Laiko labai mažai, o procedūra sudėtinga: turėjome aktyvuoti akreditaciją, gauti leidimą jai įvažiuoti į šalį, o pati sportininkė turėjo spėti atlikti du COVID-19 testus. Laimė, viskas sklandžiai pavyko ir O. Baleišytė jau netrukus išvyks į Tokiją“, – sakė LTOK Olimpinio sporto direkcijos vadovas Einius Petkus.

22 metų O. Baleišytė rugpjūčio 8 dieną dalyvaus dviračių treko moterų daugiakovės varžybose (omniume).

„Sunku rasti žodžių, apsakyti jausmus, norisi parašyti visą knygą, bet tuo pačiu ir tik vieną, svarbiausią sakinį – „Aš keliauju į olimpines žaidynes!!!, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ rašo O. Baleišytė. – Nuo sekmadienio ryto prasidėjo maratonas įvairiausių dalykų, ką turim suspėti padaryti per kelias dienas ir nepamiršti. Visų sportintinkų pasiruošimas svarbiausiam 4 metų startui vyko beveik 2 metus, aš turiu šiek tiek daugiau nei 2 dienas iki išvykimo. Džiaugsmo ašaras po truputį pradėjo keisti nežmoniškas jaudulys ir nerimas krūtinėje. Suprantu, kad laukia didžiausias iššūkis mano gyvenime, kuriam šiai dienai nesu pasiruošusi, bet turiu priimti šią galimybę ir dovaną siųstą iš auksčiau ir išpausti iš jos maksimumą!“

„Džiaugiamės, kad turime galimybę į Tokiją deleguoti dar vieną dviratininką, kuris atstovaus mūsų šaliai. Džiugu, jog Lietuvos dviračių sporto atstovų šiose olimpinėse žaidynėse skaičius padidėjo iki penkių. Manome, jog kryptingai įgyvendindami dviračių sporto plėtros strategiją ir sulaukdami tinkamo viešojo sektoriaus palaikymo jau kitose olimpinėse žaidynėse turime potencialo šį skaičių dar labiau padidinti, – sakė Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) prezidentas Darius Levickis. – Visos LDSF vardu noriu nuoširdžiai padėkoti LTOK atstovams už tai, jog jų darbas ir įveikti visi organizaciniai iššūkiai mums leido deleguoti Oliviją Baleišytę į Tokiją, pasinaudojus palankiai susiklosčiusiomis aplinkybėmis, kitaip tariant, paskutinės minutės galimybe. Taip pat padėka ir mūsų nacionalinės treko rinktinės treneriui Dmitrijui Leopoldui, kurio patirtis ir žinios taip pat svariai prisidėjo prie Olivijos galimybės startuoti Tokijuje realizavimo.“

O. Baleišytė pernai Bulgarijoje vykusio Europos čempionato daugiakovėje buvo šešta, o Italijoje surengtų Europos jaunimo pirmenybių daugiakovėje iškovojo bronzos medalį.

LTOK ir LDSF informacija