Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Oxfordo universiteto mokslininkai išrado brangų energetinį gėrimą

BCT 2014. Šešios gertuvėsOxfordo universiteto mokslininkai skelbiasi išradę naują ketono energijos užtaisą ir pripažino, kad jį jau naudoja „Sky” ir nacionalinė Didžiosios Britanijos komanda bei pusę lupų prasitaria, kad šis gėrimas jau leido pasiekti pergalių svarbiose lenktynėse.

Ketonas yra naturali medžiaga kurią gamina kūnas, šis cheminis elementas degindamas riebalus išsaugo gliukozės atsargas ir kūnas skaldidamas šiuos riebalus išlaiko bendrą kūno raumenų tonusą. Koncentruotas ir didelis šio gėrimo kiekis yra tikra energijos bomba, tiesa tokio gėrimo litro kaina siekia €2500.

Šis gliukozės užtaisas yra skirtas ilgoms, daug ištvermės reikalaujančioms, distancijoms, bet ir veikia visus sportininkus labai individualiai. Todėl britų mokslininkai teigia, kad ateitį šis gėrimas bus gaminamas kiekvienam sportininkui atskirai.

Pasaulinė Anti Dopingo agentūrą (WADA) pripažino, kad ketonas nėra patvirtintas kaip draudžiamas preparatas. Britų Anti Dopingo agentūros (UKAD) vadovas Nickas Wojekas patarė sportininkams nerizikuoti ir nevartoti jokių preparatų kurie galėtų kelti riziką, tarp jų ir sintetinius ketono energinius gėrimus.