Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

P. Šiškevičius po triumfo Lietuvos čempionate: Pasimokiau iš praeities klaidų (VIDEO)

Paulius Šiškevičius
Paulius Šiškevičius

Sekmadienį Alytuje skambiu akordu baigėsi Lietuvos dviračių plento čempionatas. Jame sensacingai triumfavo Paulius Šiškevičius, kuris 162,5 km trasą įveikė per 3 valandas 46 min ir 45.

Likus 25 km iki finišo 10 sekundžių persvarą įgijo Žydrūnas Savickas, Darijus Džervus, P. Šiškevičius ir Igantas Konovalovas. Alytiškis Ž. Savickas iš lyderių grupės iškrito likus 15 km iki finišo ir lenktynes tęsė vienas. Lyderių trio pagrindinę grupę tuo metu lenkė 46 sekundėmis.

Finišo tiesiojoje greičiausias buvo P. Šiškevičius. Būtent lenktynės prieš mėnesį Prancūzijoje, kurioje analogiškoje situacijoje dviratininkas nepasinaudojo proga laimėti, šįkart jį įkvėpė būti greičiausiu.

„Mano varžovai buvo labai patyrę. Aš prieš mėnesį turėjau svarbias lenktynes Prancūzijoje, kurioje padariau klaidų, o dabar iš jų pasimokiau“, – džiaugsmu tryško nugalėtojas.

–        Ar tikėjaisi šiandien laimėti?, – žurnalistai paklausė P. Šiškevičiaus.

–        Lenktynių pradžioje laimėti nesitikėjau. Varžybų metu buvo sunkių akimirkų, tačiau vėliau susitvarkiau taip, kad užtektų jėgų ir laimėčiau.

–        Finišo sprinte tavo varžovai buvo labai patyrę. Kaip pavyko juos aplenkti?

–        Mano varžovai buvo labai patyrę ir patirties turėjo daug daugiau nei aš. Visgi aš prieš mėnesį turėjau svarbias lenktynes Prancūzijoje, kurioje padariau klaidų, o dabar iš jų pasimokiau ir sukaupiau jėgas paskutiniam finišui.

–        Prieš kurį laiką žadėjai atsisveikinti su dviračių sportu, gal dabar pasikeis nuomonė?

–        Šis titulas mane įkvėpė. Jis gali daug ką pakeisti. Tikiuosi, kad tai pavyks susirasti aukštesnio lygio komandą. Tai didelis postūmis man.

–        Dar važiuoji jaunimo komandoje. Gal dabar bus lengviau pereiti į vyrų sportą?

–        Taip. Mano komanda yra sudaryta iš dviejų dalių: pusė ekipos yra dviratininkai iki 23 metų, o likę yra vyresni. Yra gerai, kad galiu startuoti ir su jaunais sportininkais, kurie yra mano metų ir kartais važiuoti su aukščiausios klasės dviratininkais. Šiemet jau esu startavęs vienose daugiadienėse lenktynėse kartu su profesionalais.

–        Ar tokios oro sąlygos, kuomet lyja lietus, sunkina lenktynes?

–        Taip, tokios sąlygos tikrai apsunkina, tačiau asmeniškai man nelabai trukdo. Yra speciali apranga, kurią užsidedi, kuomet lyja. Kai baigia lyti – nusirengi. Man tas nebetrukdo, nes šiemet orai Europoje sudėtingi – tenka važiuoti ir per lietų, ir per sniegą. Visko esu matęs.

–        Kaip jaučiasi konkurencija trasoje su broliu?

–        Su broliu nekonkuravau. Stengiamės važiuoti kartu ir vienas kitam padėti. Jis man tikrai padėjo. Brolis taip pat prisidėjo prie mano pergalės.