Panevėžio sporto apdovanojimuose – dviratininkų triumfas

2020 metų Panevėžio miesto sporto apdovanojimuose išskirtinio dėmesio sulaukė dviračių sporto atstovai. Jie nugalėjo net trijose nominacijose: Miglė Marozaitė tapo „Metų sportininke”, Vasilijus Lendel – „Metų sportininku”, o jų Lietuvos dviračių treko rinktinės treneris Dmitrij Leopold – „Metų treneriu”.

Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendel. Foto: Tomas Gaubys

„Panevėžys, visais laikais garsėjęs sportininkų pasiekimais, šią tradiciją tęsia ir toliau. Praėję metai nebuvo lengvi, pandemija koregavo sportininkų treniruočių, varžybų grafikus, vis dėlto miesto sporto organizacijos aktyviai teikė kandidatūras 2020 m. sporto apdovanojimų nominacijoms. Jų iš viso buvo devynios – džiaugiuosi komisijos sprendimais ir galimybe pagerbti išrinktus sportininkus, tačiau tuo pačiu noriu padėkoti ir visiems kitiems miesto sporto atstovams už jų pastangas, rezultatus bei miesto reprezentavimą”, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

M. Marozaitė praėjusiais metais Plovdive (Bulgarija) vykusio Europos dviračių treko čempionato sprinto rungtyje iškovojo 4-ą, o keirino rungtyje – 9-ą vietas, Berlyne (Vokietija) surengto pasaulio treko čempionato komandų sprinto rungtyje kartu su Simona Krupeckaite iškovojo 9-ą vietą ir pelnė kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes. Miglė ir Simona pasaulio treko taurės varžybose Kanadoje iškovojo bronzą.

V. Lendel pernai Europos treko čempionato sprinto rungtyje pelnė bronzos medalį, pasaulio taurės varžybose Kanadoje iškovojo 4-ą vietą (keirine), tris kartus tapo Baltijos ir Lietuvos treko čempionato nugalėtoju.

Dmitrij Leopold. Foto: Tomas Gaubys

D. Leopoldas yra Lietuvos dviračių treko rinktinės vyriausiasis treneris. Jo treniruojamos dviratininkės S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė Tokijo olimpinėse žaidynėse kovos ne tik komandų sprinto, bet ir sprinto bei keirino rungtyse. Tikimasi, kad šias sportininkes bus galima pamatyti ir pirmą kartą organizuojamose Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) treko Čempionų lygos varžybose. Vieną jų etapų šių metų lapkričio 27-28 dienomis planuojama rengti Panevėžyje, „Cido” arenoje. Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) ir kitos suinteresuotos šalys (Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Panevėžio miesto savivaldybė) dėl šio renginio organizavimo preliminariai jau yra susitarusios.