Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Panevėžyje apdovanoti metų reitingų prizininkai

Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) šeštadienį prieš „Voltas – Madaris“ treko taurės varžybų I etapo II dalį Panevėžyje, „Kalnapilio“ arenoje, apdovanojo 2023 m. Lietuvos plento, MTB, gravel ir kroso reitingų prizininkus. Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo 16 prizininkų iš 20.

Šie reitingai apėmė tik Lietuvoje organizuotas varžybas. 1-3 vietas reitinguose užėmusiems dviratininkams įteikti originalūs prizai, kuriuose sukūrė ir pagamino Vilniuje įsikūrusi bendrovė „Reklamos4”, bei dviračių, jų dalių ir aksesuarų parduotuvių tinklo Bikko.lt dovanų kuponai, kurių vertė – 1200 eurų. Laureatus pasveikino LDSF generalinis sekretorius Tomas Gaubys, parduotuvių Bikko.lt vadovas Julijus Zaura ir reitingų iniciatorius bei sudarytojas Povilas Jankauskas.

Plento reitingo nugalėtojais tapo Gabija Jonaitytė (Panevėžio DSK „Fortūna“) ir Mantas Januškevičius („Voltas-Madaris Cycling Team“), kalnų dviračių (MTB) – Dovilė Kučinskienė („Dviratai-Daistatus“) ir Justinas Biekša („Colibri Cycling“), gravel (žvyrkelio lenktynių) – Giedrė Nizevičienė („Nikeliuotas špykis“) ir Artūras Kazakevičius (RealBean.eu), o kroso – Elžbieta Seliavaitė (Panevėžio SC/„Greitis“) ir Venantas Lašinis (Atletukalve.lt).

Viltė Kriaučiūnaitė (RealBean.eu), Tatjana Petrauskienė („Antaris Team“), J. Biekša ir L. Talačka prizines vietas užėmė dviejose disciplinose.

„Tai buvo pirmas sezonas, kai sudarėme reitingus. Kol kas ne viskas tobula, bet sparčiai žengiame į priekį. 2023 metais dviračių sporto varžybų tikrai netrūko, kartais net reikėjo rinktis, kur geriau startuoti, – sakė reitingų sudarytojas P. Jankauskas. – Mantas Januškevičius, net ir praleidęs 3 iš 13 varžybų, plento reitinge užėmė pirmą vietą. Moterų plento reitinge dar įdomesnė situacija: beveik visos „Top 10“ dviratininkės startavo pusėje ar net mažiau įskaitinių varžybų. MTB reitingo pirmoje vietoje įsitaisęs Justinas Biekša buvo etatiniu varžybų prizininku. Jis, net ir nestartavęs visose 18-oje varžybų, nepaliko vilčių kitiems kalnų dviračių sporto atstovams. MTB moterų reitingo nugalėtoja Dovilė Kučinskienė praleido tik vienerias varžybas iš 18. Gravel lenktynės dar tik atranda savo vietą dviračių sporto pasaulyje. Į varžybas susirenka apie 100 dalyvių, kurie gali važiuoti ir gravel, ir mtb dviračiais, o elitas „pažaboja“ ir plento dviračius. Ar 2024 metų sezone matysime dalyvių skaičiaus šuolį? Šiemet buvo Artūro Kazakevičiaus sezonas, tiek dėl aktyvumo, tiek dėl kovingumo. Į pirmąjį penketą pateko net trys „Top Team Cycling“ komandos nariai. Didžioji dauguma dviratininkių gravel varžybose dalyvavo vieną ar du kartus. Tai tikrai turėjo pradžiuginti Lietuvos gravel karalienę Giedrę Nizevičienę. Ji praleido tik vienerias gravel varžybas ir surinko beveik dvigubai daugiau taškų nei reitingo kaimynė Viltė Kriaučiūnaitė. Ar 2024 metais  bus kam mesti įššūkį Giedrei? Vyrų kroso (CX) reitinge nugalėtoju tapo Lietuvos čempionas Venantas Lašinis, o moterų reitingo viršūnėje įsitaisė Elžbieta Seliavaitė, dalyvavusi visose šešiose įskaitinėse varžybose. Vienas įdomus niuansas: „Velo CX“ varžybų fanų ir organizatorių prašymu Open CX klasės dalyviai nebuvo traukiami į reitingą, nes joje dauguma startuoja MTB dviračiais ir turi pranašumą dėl padangų pločio minant per purvą ar smėlį. “

2023 m. plento varžybose bent kartą startavo 834, MTB varžybose – 1129, gravel varžybose – 787, o kroso varžybose – 161 Lietuvos dviratininkas.

Iš plento varžybų daugiausiai dalyvių pritraukė „Iki Velomaratonas“ (360), iš kalnų dviračių varžybų – MTB dviračių maratonų taurės etapas Vilniuje (469), iš gravel varžybų – „Betsafe Epic Gravel“ – Lietuvos gravel čempionatas (365), o iš kroso varžybų – Lietuvos kroso čempionatas (112).

2023 M. LIETUVOS DVIRAČIŲ SPORTO REITINGŲ PRIZININKAI

PLENTAS

Moterys

1. Gabija Jonaitytė (Panevėžio DSK Fortūna) – 1385

2. Neimantė Laužikaitė (Panevėžio SC / Greitis) – 1350

3. Skaistė Mikašauskaitė (Šilalės SM / DSK Kvėdarna) – 1270

Vyrai

1. Mantas Januškevičius (Voltas-Madaris Cycling Team) – 2435

2. Jomantas Venckus (Tartu2024 Cycling Team) – 2225

3. Lukas Talačka (Top Team Cycling) – 1846.

KALNŲ DVIRAČIAI (MTB)

Moterys

1. Dovilė Kučinskienė (Dviratai-Daistatus) – 3120

2. Tatjana Petrauskienė (Antaris Team) – 2785

3. Viltė Kriaučiūnaitė (RealBean.eu) – 2350

Vyrai

1. Justinas Biekša (Colibri Cycling) – 2793

2. Šarūnas Pacevičius (Laikyk kardaną / Kauno SM Gaja) – 2520

3. Domas Manikas (RealBean.eu) – 2290

ŽVYRKELIO LENKTYNĖS (GRAVEL)

Moterys

1. Giedrė Nizevičienė (Nikeliuotas špykis) – 1535

2. Viltė Kriaučiūnaitė (RealBean.eu) – 970

3. Silvija Mikalauskienė (Raseiniai) – 750

Vyrai

1. Artūras Kazakevičius (RealBean.eu) – 1445

2. Lukas Talačka (Top Team Cycling) – 1310

3. Marius Mingėla (Fakelai) – 1195

KROSAS (CX)

Moterys

1. Elžbieta Seliavaitė (Panevėžio SC/Greitis) – 1690

2. Deimantė Zelenauskaitė (Panevėžio SC / Domino) – 1040

3. Tatjana Petrauskienė (Antaris Team) – 970

Vyrai

1. Venantas Lašinis (Atletukalve.lt) – 1875

2. Jonas Maišelis (Veloklinika Cycling Team) – 1850

3. Justinas Biekša (Colibri Cycling) – 1290.

REITINGAI

LDSF informacija

Foto: Tomas Gaubys