Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Panevėžyje – viena paskutiniųjų S.Krupeckaitės repeticijų prieš olimpines žaidynes

Birželio 4-5 dienomis, šeštadienį ir sekmadienį, Panevėžyje, „Cido“ arenoje, vyksiančios Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) pirmosios kategorijos treko varžybos „Panevėžys 2016“ taps Lietuvos dviračių treko karalienės Simonos Krupeckaitės palydėtuvėmis į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Aukštaitijos sostinėje jėgas išmėgins apie šimtas dviratininkų iš keturiolikos šalių. 

250 m ilgio „Cido“ arenos treke ketvirtą kartą organizuojamose varžybose Lietuvai taip pat atstovaus buvusi Europos čempionė Aušrinė Trebaitė, Vasilijus Lendelis, Svajūnas Jonauskas, Miglė Marozaitė, Edita Mazurevičiūtė, Olivija Baleišytė ir kiti.

Panevėžyje lenktyniaus ir triskart pasaulio medisono, 2011 metų pasaulio plento grupinių lenktynių čempionas, 26 „Tour de France“ bei 15 „Giro d’Italia“ lenktynių etapų laimėjęs britas Markas Cavendishas, triskart pasaulio ir penkiskart Europos čempionė rusė Anastasija Voinova, šių metų pasaulio čempionė Darija Šmeliova taip pat iš Rusijos, 2011 metų pasaulio čempionė baltarusė Tatjana Šarakova, daugkartinis Europos pirmenybių prizininkas lenkas Damianas Zielinskis. Panevėžyje startuos ir Estijos, Latvijos, Norvegijos, Slovakijos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Ukrainos bei Vengrijos dviratininkai. Varžybų vyriausiuoju teisėju bus austras Petteris Stuppacheris.

„Džiaugiamės, kad į Panevėžį vėl atvyksta būrys pajėgių dviratininkų. Turime puikų olimpinius standartus atitinkantį dviračių treką, jau nemažą patirtį sukaupusius varžybų organizatorius ir aukšto meistriškumo sportininkų. Siekdami ateityje rengti pačio aukščiausio lygio dviračių treko varžybas, privalome nuolat pasitikrinti savo sugebėjimus ir priminti apie save tarptautinei dviračių sporto bendruomenei. Taip pat labai svarbu, kad, artėjant olimpinėms žaidynėms, Panevėžyje jėgas galės išbandyti mūsų rinktinės lyderė Simona Krupeckaitė“, – sakė Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) prezidentas Romualdas Bakutis.

Buvusi pasaulio ir Europos čempionė S.Krupeckaitė nuo gegužės vidurio dalyvavo ketveriose tarptautinėse varžybose. 33 metų panevėžietė iškovojo penkias pergales ir du kartus buvo antra.

„Šiuo metu esu patenkinta savo sportine forma. Viskas daug geriau, nei tikėjausi. Per varžybas Maskvoje sprinto atrankoje net pasiekiau asmeninį rekordą. Po serijos varžybų ir kelionių jaučiu nedidelį nuovargį, bet iki olimpinių žaidynių dar yra laiko – spėsiu atsigauti ir pasirengti svarbiausioms kovoms“, – teigė S.Krupeckaitė, kuri bus vienintelė mūsų šalies dviračių treko atstovė žaidynėse Brazilijoje.

Simona Krupeckaitė

® Tomas Gaubys

Praėjusį savaitgalį Maskvoje vykusiose Aleksandro Lesnikovo atminimo varžybose Simona laimėjo sprinto atranką, 200 m distanciją iš eigos įveikusi per 10,583 sek. Tai – S.Krupeckaitės asmeninis ir Krylatskojės treko rekordai. Dabartinis pasaulio rekordas – 10,384 sek., bet jis pasiektas aukštikalnėse.

„Panevėžyje startuosiu sprinto ir keirino rungtyse. Pagrindinėmis mano varžovėmis turėtų būti Rusijos dviratininkės. Laukiu uždegančio palaikymo“, – sakė Atėnų, Pekino ir Londono olimpinių žaidynių dalyvė.

„Likus porai mėnesių iki startų Rio de Žaneire, dviratininkai bando jėgas įvairiose varžybose, stebi varžovus. Pastaruoju metu dalyvavome varžybose Vokietijoje, Baltarusijoje ir Rusijoje. Į Panevėžį atvyksta pajėgiausios Rusijos dviratininkės. Jos labai norės atsirevanšuoti Simonai už pralaimėjimus neseniai vykusiose varžybose. Manau, kad užvirs labai įdomi kova“, – sakė S.Krupeckaitės treneris ir vyras Dmitrijus Leopoldas.

LDSF, „Cido“ arenos ir Panevėžio miesto savivaldybės organizuojamose varžybose per dvi dienas bus išdalinta 14 medalių komplektų. Arenoje, kurioje 2012 metais vyko Europos treko čempionatas, vyrai ir moterys varžysis sprinto, keirino, skrečo bei daugiakovės (omniumo) varžybose, o jauniai kovos asmeninėse persekiojimo bei grupinėse lenktynėse ir skrečo rungtyje.

Šeštadienį ir sekmadienį rytinė varžybų programa prasidės 10.00 val., o vakarinė programa – 17.00 val.

Informaciją parengė Tomas Gaubys