Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„Panevėžys 2018“: Lietuvos dviratininkams – dar dešimt medalių

Panevėžyje, „Cido“ arenoje, surengtų Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) pirmosios kategorijos treko varžybų „Panevėžys 2018“ antrą dieną – sekmadienį – Lietuvos atstovai iškovojo 10 medalių – 3 aukso, 5 sidabro ir 2 bronzos. Dvi pergales elito grupėje šventė Miglė Marozaitė, vieną – Olivija Baleišytė. Du aukso medalius iškovojo Lenkijos, po vieną – Rusijos ir Norvegijos atstovai.

M. Marozaitė iš pradžių aukso medalį iškovojo keirino rungtyje (9 dalyvės). Antra buvo šeštadienį sprinto rungtį limėjusi Simona Krupeckaitė, o trečia – Lenkijos atstovė Aleksandra Tolomanow. Ketvirtą vietą užėmė italė Miriam Vece, penktą – pirmajį pusfinalį laimėjusi Viktorija Šumskytė, o šeštą – Arūnė Savičiūtė. Antrąjį pusfinalį laimėjo M. Marozaitė.

Vėliau Miglė iškovojo pirmą vietą 500 m pavienio starto lenktynėse (7 dalyvės). Europos jaunimo vicečempionė distanciją įveikė per 34,626 sek. Sidabrą pelnė Dukart pasaulio ir triskart Europos čempionė, buvusi pasaulio rekordininkė bei ketverių olimpinių žaidynių dalyvė S. Krupeckaitė (34,767 sek.), o bronzą – Europos jaunimo čempionė M. Vece (35,360 sek.).

„Džiaugiuosi savo pasirodymu, ypač keirino rungtyje. Iki šiol Simoną buvau įveikusi tik prieš metus vykusiame Lietuvos čempionate. 500 m lenktynėse savo rezultatu nesu labai patenkinta – tikėjausi pirmą ratą įveikti greičiau. Šiose varžybose pavyko du kartus aplenkti italę, kuriai taip pat du kartus pralaimėjau neseniai Šveicarijoje vykusiame Europos jaunimo ir jaunių čempionate. Esu patenkinta“, – sakė M. Marozaitė.

Tituluočiausia varžybų dalyvė S. Krupeckaitė sakė, kad dabar jaučiasi geriau nei per Europos čempionatą Glazge. „Treneris truputį pakeitė treniruočių metodiką, kuri man labiau patinka ir tinka. Dabar dar tik rengiamės naujajam sezonui ir galiu pasakyti, kad jaučiuosi geriau nei Europos čempionate. Iki svarbiausių naujojo sezono startų dar yra laiko“, – teigė S. Krupeckaitė.

Varžybose Panevėžyje sprinto rungtį laimėjusi dviratininkė su komandos draugais kitą savaitę išvyksta į treniruočių stovyklą Kroatijoje.

Moterų daugiakovės varžybose (omniume, 11 dalyvių) triumfavo O. Baleišytė. Ji keturiose rungtyse surinko 146 taškus. Antrą vietą užėmė norvegė Anita Yvonne Stenberg (136 tšk.), o trečią – slovakė Alžbeta Bačikova (112 tšk.).

Olivija laimėjo skrečo rungtį, tampo lenktynėse buvo trečia, o atkrintamosiose lenktynėse – antra. Po trijų rungčių panevėžietė pirmavo su 114 taškų. Artimiausia Olivijos varžovė atsiliko šešiais taškais. Paskutinėje rungtyje – 80 ratų (20 km) grupinėse lenktynėse dėl taškų su 8 tarpiniais finišais O. Baleišytė pelnė 32, o jos pagrindinė varžovė – 28 taškus.

„Nuotaika pati geriausia. Labai smagu, kad pavyko pasipuošti aukso medaliu. Tai – mano pirmasis aukso medalis pirmosios kategorijos varžybų omniume, ir dar namuose. Iki šiol ne kartą laimėjau skrečo rungtį, o omniume vis kažkam nusileisdavau – buvau ir antra, ir trečia, – sakė O. Baleišytė. – Už pagalbą labai noriu padėkoti savo komandos draugėms. Jos dar neprilygsta pajėgiausioms dviratininkėms, bet šiandien jos atliko didelį darbą. Manau, kad laimėjau dėl to, kad buvau ne viena.“

Olivija, kuri šeštadienį skreče iškovojo sidabrą, o grupinėse lenktynėse dėl taškų – bronzą, prieš du mėnesius patyrė kelio traumą. Dviratininkė teigia, kad ji jau gali treniruotis visu pajėgumu.

Vyrų keirino rungtyje (12 dalyvių) Svajūnas Jonauskas iškovojo sidabrą, o Gedvinas Serafinas – bronzą. Nugalėjo 2016 metų Europos komandų sprinto čempionas lenkas Mateusz Rudyk. Pirmąjį pusfinalį laimėjęs Vasilijus Lendel liko penktas.

V. Lendel 1 km pavienio starto lenktynėse (10 dalyvių) pelnė sidabrą. Jis distanciją įveikė oper 1 min. 5,141 sek. Nugalėjo lenkas Adrian Kaiser (1.04,228). Trečias buvo 46 metų latvis Ainars Kiksis (1.05,255). Aivaras Naujokaitis (1.05,852) užėmė ketvirtą vietą.

Jaunių merginų grupines lenktynes dėl taškų (40 ratų, 10 km, 4 tarpiniai finišai, 9 dalyvės) laimėjo norvegė Nora Tveit. Antra liko Erika Župerkaitė. Jos surinko po 32 taškus. Pergalę Norvegijos dviratininkei lėmė pirma vieta paskutiniame finiše. Trečią vietą užėmė Auksė Pikūnaitė (25 tšk.).

Vyrų daugiakovėje (20 dalyvių) penktą vietą iškovojo po penkerių metų treko varžybose dalyvavęs elitinės plento dviračių komandos „Bahrain Merida“ narys Ramūnas Navardauskas (112 tšk.). Nugalėjo rusas Sergej Rostovcev (168 tšk.). Antras buvo lenkas Damian Slawek, (152 tšk.), trečias – šveicaras Thery Schir (142 tšk.), o ketvirtas – Rusijos atstovas Mamyr Staš (135 tšk.).

R. Navardauskas skreče buvo aštuntas, tempo ir atkrintamosiose lenktynėse – šeštas. Po trijų rungčių Ramūnas su 86 taškais buvo klasifikuotas taip pat šeštas. Jis paskutinėje rungtyje – 100 ratų (25 km) grupinėse lenktynėse dėl taškų su 10 tarpinių finišų – pelnė 26 taškus ir bendrojoje įskaitoje palypėjo vienu laipteliu.

Vienas geriausių Lietuvos plento dviratininkų šeštadienį skreče buvo taip pat penktas, o grupinėse lenktynėse dėl taškų – septintas.

„Buvo smagios varžybos. Tikrai gerai pasitreniravau. Norėčiau tai pakartoti. Tik kitą kartą prieš varžybas treke reikėtų jame pavažinėti kokią savaitę. Tada ir rezultatai būtų geresni“, – sakė R. Navardauskas.

Panevėžio miesto savivaldybės, Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro, Panevėžio sporto klubo „EL Eko Sport“ ir Lietuvos dviračių sporto federacijos surengtose varžybose per dvi dienas iš viso išdalinta 15 medalių komplektų. Lietuvos atstovai iškovojo penkis, Rusijos, Lenkijos ir Norvegijos – po tris, o Šveicarijos – vieną aukso medalį. Po tris medalius šiose varžybose iš lietuvių iškovojo M. Marozaitė (2-1-0), S. Krupeckaitė (1-2-0), E. Župerkaitė (1-2-0) ir O. Baleišytė (1-1-1). Pirmą varžybų dieną, kaip ir antrą, Lietuvos dviratininkai pelnė 10 medalių.

Panevėžyje lenktyniavo beveik 70 dviratininkų iš 10 šalių: Estijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Rusijos, Slovakijos,  Šveicarijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Informacijos ir nuotraukų autorius – Tomas Gaubys