Pasaulio čempionas – vėl Peter Sagan, o Ignatas Konovalovas – 102-as

Sekmadienį Bergene (Norvegija) pasibaigusio jubiliejinio, 90-ojo, pasaulio dviračių plento čempionato vyrų grupinėse lenktynėse triumfavo 27-erių metų slovakas Peter Sagan. Jis tapo pirmuoju dviratininku, laimėjusiu pasaulio pirmenybių grupines lenktynes tris kartus iš eilės. Finišą pasiekė ir vienintelis Lietuvos atstovas Ignatas Konovalovas.

P. Sagan 267,5 km nuvažiavo per 6 val. 28 min. 11 sek. (vid. greitis – 41,346 km/h). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-26 vietas užėmusiems dviratininkams. Sidabro medalį pelnė norvegas Alexander Kristoff, o bronzos – 2015 metų pasaulio vicečempionas australas Michael Matthews.

Lietuvos čempionas I. Konovalovas (+7.33) užėmė 102-ą vietą. Iki finišo likus vienam ratui (19,1 km), Ignas dar važiavo su pagrindine grupe, bet vėliau atsiliko.

„Iki finišo likus dviem ratams ir dviem kalnams, supratau, kad man lenktynės jau baigėsi. Šį kartą lenktynių distancija man buvo per ilga. Buvau „išjungtas“, bet dar sugebėjau pasiekti finišą, – sakė I. Konovalovas. – Sulaukiau didžiulio vietos lietuvių palaikymo. Neprisimenu, kad taip buvo: visame rate mačiau Lietuvos vėliavas, nuolat girdėjau savo vardą, lietuviškus raginimus. Jeigu ne jie, greičiausiai lenktynių būčiau nebaigęs. Sirgaliai mane ir pastūmė iki finišo linijos.”

Lenktynėse dalyvavo 195 dviratininkai iš 44 šalių. Klasifikuoti 133 atletai.

I. Konovalovas 2013 metais pasaulio pirmenybių grupinėse lenktynėse finišavo 22-as, o 2009 metais – 30-as. Šių metų pasaulio čempionato pavienio starto lenktynėse Ignas užėmė 20-ą vietą.

Pasaulio čempionate Beregene dalyvavo 11 Lietuvos dviratininkų. Iš mūsiškių aukščiausią vietą užėmė Rasa Leleivytė. Ji moterų grupinėse lenktynėse finišavo 16-a.