Pasaulio čempionatas: Ramūnas Navardauskas – 40-as, o Gediminas Bagdonas – 50-as

Ričmonde (JAV, Virdžinijos valstija) vykstančio 88-ojo pasaulio plento dviračių čempionato vyrų asmeninėse lenktynėse trečiadienį Lietuvos atstovai Ramūnas Navardauskas ir Gediminas Bagdonas užėmė atitinkamai 40-ą ir 50-ą vietas.

IMG_1809

IMG_1799

Pirmą kartą pasaulio čempionu tapo 34 metų baltarusis Vasilijus Kirijenka. Europos žaidynių čempionas 53,5 km distanciją įveikė per 1 val. 2 min. 29,45 sek. (vid. greitis – 51,368 km/h). Sidabro medalį iškovojo 27 metų italas Adriano Maloris (+9,08 sek.), o bronzos – 29 metų prancūzas Jerome’as Coppelis (+26,62 sek.).

2011, 2012 ir 2013 metų pasaulio čempionas ir Londono olimpinių žaidynkų vicečempionas vokietis Tony Martinas (+1.16,73) liko septintas.

Lietuvos čempionas 27 metų R. Navardauskas nugalėtojui pralaimėjo 3 min. 30,20 sek., o šalies vicečempionas 29 metų G. Bagdonas – 4 min. 20,38 sek.

Lenktynėse dalyvavo 65 dviratininkai iš 39 šalių. Varžybų dalyviai startavo kas pusantros minutės. Gediminas startavo 11-as, o Ramūnas – 48-as.

Pernai Ispanijoje vykusio pasaulio čempionato vyrų asmeninėse lenktynėse Ignatas Konovalovas tarp 64 dalyvių buvo 39-as, o R. Navardauskas – 49-as.

Penktadienį 17.00 val. (Lietuvos laiku) prasidėsiančiose pasaulio čempionato jaunių (iki 18 metų) merginų grupinėse lenktynėse (64,9 km) Lietuvai atstovaus Ema Manikaitė