Pasaulio čempionatas: Romas Zubrickas pranoko beveik pusę varžovų

Bergene (Norvegija) vykstančio jubiliejinio, 90-ojo, pasaulio dviračių plento čempionato jaunių vaikinų pavienio starto lenktynėse antradienį Lietuvos atstovai Romas Zubrickas ir Kęstutis Vaitaitis užėmė atitinkamai 42-ą ir 60-ą vietas.

Aukso medalį iškovojo pasaulio bei Europos jaunių dviračių kroso čempionas britas Thomas Pidcock. Jis 21,1 km distanciją įveikė per 28 min. 2,15 sek. (vid. greitis – 45,156 km/h). Sidabro medalis atiteko italui Antonio Puppio (+11,92 sek.), o bronzos – lenkui Filip Maciejuk (+13,29 sek.).

Šeštas startavęs 17-metis R. Zubrickas nugalėtojui pralaimėjo 1 min. 52,34 sek., o 41-as startavęs 18-metis Kęstutis Vaitaitis – 2 min. 58,51 sek.

Latvis Kristers Ansons (+1.59,55) užėmė 46-ą vietą.

REZULTATAI

Lenktynėse dalyvavo 78 dviratininkai iš 45 šalių.

Pasaulio čempionate dalyvauja 11 Lietuvos sportininkų. Antradienį 16.35 – 18.15 val. (Lietuvos laiku) vyks moterų pavienio starto lenktynės (21,1 km). Jose Lietuvai atstovaus Justina Jovaišytė ir Daiva Tušlaitė.