Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pasaulio čempionė Edita Pučinskaitė: „Mums tai buvo tikra šventė“

Neseniai Flandrijos regione, Belgijoje, vykusio pasaulio dviračių plento čempionato metu  buvo paminėtas planetos pirmenybių 100-metis, pagerbti pasaulio čempionai. Čempionato viešniomis buvo bei iškilmingame vakare dalyvavo ir trys Lietuvos dviratininkės, tapusios pasaulio grupinių lenktynių čempionėmis: Diana Žiliūtė, Edita Pučinskaitė bei Rasa Polikevičiūtė.

Edita Pučinskaitė, Rasa Polikevičiūtė, Diana Žiliūtė.

„Parsivežiau labai ryškius įspūdžius. Buvo labai smagu. Tikėjausi, kad bus geras renginys, bet, kad sulauksime tokio didelio dėmesio ir pagarbos… Susirinko apie 40 pasaulio grupinių lenktynių čempionų. Mūsų laukė interviu, susitikimai, varžybų stebėjimas, gavome dovanų išskirtinius marškinėlius, albumus su visų pasaulio čempionų lipdukais, kiekvienam čempionui buvo sukurtas trumpas video pristatymas. Džiaugiuosi šia Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) iniciatyva. Mums tai buvo tikra šventė“, – pažymėjo 1999 metų pasaulio čempionė E. Pučinskaitė.

Pasaulio čempionų pagerbimas. Foto: UCI

Italijoje gyvenanti legendinė dviratininkė džiaugėsi naujomis pažintimis ir susitikimais su savo buvusiomis komandos draugėmis bei varžovėmis. „Buvo labai smagu susipažinti su vyresnės kartos dviratininkėmis, su kuriomis neteko lenktyniauti. Daug bendravome su 1980 metų pasaulio čempione amerkiete Beth Heiden. Likau sužavėta ja. Iš Latvijos buvo atvykusi ir 1964 metų pasaulio čempionė Emilija Sonka. Šventėje dalyvavo legendiniai Eddy Merckx, Bernard Hinault, Francesco Moser – tikras žvaigždžių lietus. Jie dievinami sporto gerbėjų, išaukštinti žiniasklaidos, apie juos rašomos knygos. Labai šiltai su jais pabendravome. Beje, buvau maloniai nustebinta, kad šiame renginyje vyrai ir moterys sulaukė vienodai dėmesio. Tada, kai sportavome, buvome vyrų šešėlyje, teko priprasti prie tokios diskriminacijos ne tik dėl finansinių, bet ir kitų dalykų. Belgijoje sutikau savo senas varžoves – švedę Susanne Ljungskog, kuri pasaulio čempione tapo du kartus, italę Alessandrą Cappellotto, labai smagu buvo sutikti lietuves Dianą Žiliūtę ir Rasą Polikevičiūtę. Su Italijoje gyvenančia Diana keliai kartais susikerta, bet Rusijoje gyvenančios Rasos nebuvau mačiusi jau daug metų. Susipažinome su Lietuvos dviračių sporto federacijos vadovais“, – pasakojo E. Pučinskaitė.

Greg LeMond ir Edita Pučinskaitė.

Pirmasis pasaulio dviračių plento čempionatas buvo surengtas 1921 metais Kopenhagoje (Danija). Moterys planetos pirmenybėse dalyvauja nuo 1958 metų.

Edita Pučinskaitė.

Viena tituluočiausių Lietuvos dviratininkių liko sužavėta ir pačiu pasaulio čempionatu, kuris Belgijoje vyko 10-ą kartą ir po 19 metų pertraukos. „Dviračių sportas Belgijoje prilygsta religijai. Tai – šalies pasididžiavimas. Prisiminimais grįžau į tuos laikus, kai pati lenktyniavau. Pajausti tą išskirtinę dvasią buvo labai smagu tiek patiems dalyviams, tiek žiūrovams. Ypač paskutinę varžybų dieną galėjai jaustis lyg didžiuliame stadione, pilname nenuilstančių sirgalių. O dar oras buvo nuostabus“, – pažymėjo E. Pučinskaitė, kuri Belgijoje viešėjo kartu su vyru Roberto.

Pasaulio čempionų pagerbime Leuvene dalyvavo ir Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) prezidentas Darius Levickis bei generalinis sekretorius Stasys Petrauskas.

Informaciją parengė Tomas Gaubys/LDSF