Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pasaulio treko čempionatas: S.Krupeckaitė sprinto rungtyje 7-a, E.Mazurevičiūtė persekiojime 15-a

Penktadienį vėlai vakare S.Krupeckaitė sugrįžo į Pasaulio treko elitą. Lietuvė po ilgos kovos Prancūzijoje vykstančiame Pasaulio treko čempionato sprinto rungtyje iškovojo 7-ąją vietą. Po aštunfinalyje pralaimėtos kovos Vokietijos atstovei Kristinai Vogel, lietuvė dėl patekimo į geriausių aštuntuką buvo priversta kovoti paguodos važiavime.

Paguodos važiavime įveikusi ispanę Tania Calvo Barbero ir australę Anna Meares S.Krupeckaitė prasibrovė į aštuntuką, kur jos laukė olandė Elis Ligtlee.

Pirmame važiavime S.Krupeckaitė startavo iš antrosios pozicijos. Prieš pradedant paskutinį ratą lietuvė pakilo prie treko borto ir šovė žemyn, bet olandė sugebėjo išlaikyti atstumą ir S.Krupeckaitės į priekį nepraleido.

Antrame važiavime S.Krupeckaitė startavo pirmoje pozicijoje ir kontroliavo eigą iki to momento kada prasidėjo lemiamas sprintas. Bet likus apie 200 metrų lietuvė suklydo ir varžovę užleido į vidinę treko dalį, o vėliau išore aplenkti E.Ligtlee nesugebėjo ir sprinto rungties ketvirtfinalyje varžovei nusileido 0-2.

Kovoje dėl 5-8 aštuntų vietų S.Krupeckaitė pradėjo finišuoti iš ketvirtosios pozicijos, aplenkė britę Jessica Varnish ir liko 7-oje vietoje. Likus pusantro rato lietuvė bandė prasibrauti į priekį, bet jai kelią pastojo ta pati Didžiosios Britanijos atstovė, o S.Krupeckaitei teko ieškoti vietos, kad nesusidurti su priekyje buvusia kine. Tuo pat metu sprintuoti pradėjusių rusės Anastasios Voynovos ir kinės Shuang Guo S.Krupeckaitė vėliau jau nebepavijo.

Šeštadienį prie S.Krupeckaitės prisijungs ir Aušrinė Trebaitė, kuri pradės kovas omniume, o S.Krupeckaitė sekmadienį varžysis keirine.

Edita Mazurevičiūtė persekiojime 15-a

Vasario 10 dieną savo devynioliktąjį gimtadienį atšventusi sportininkė asmeninėse persekiojimo lenktynėse iškovojo 15-ą vietą.

Lietuvė 3 km įveikė per 3 min ir 42.610 sek ir aplenkė šešias varžoves. E.Mazurevičiūtė gerai pradėjusi, vėliau kiek sumažino tempą ir galutinėje įskaitoje liko 15-ą. Pirmą persekiojimo rungties kilometrą lietuvė įveikė 11-tu laiku, antrajame jos rezultatas jau buvo 16-as.

Paskutinio km ratus E.Mazurevičiūtė įveikė per kiek daugiau nei 18-ą sekundžių, o pagrindinių varžovių laikai buvo artimi 19-ai sekundžių ir to užteko lietuviai, kad ji pasiektų 15-ą rezultatą.

Į persekiojimo finalus pateko keturis geriausius laikus kvalifikacijoje parodžiusios sportininkės. Geriausias laikas buvo australės Rebeccos Wiasak (3 min ir 27.018 sek), antra liko amerikietė Jennifer Valente (3 min ir 29.547), trečia taip pat australė Amy Cure (3 min ir 29.794 sek), o ketvirta vokietijos atstovė Joanna Rowsell (3 min ir 31.171 sek).