Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pasaulio treko čempionate trys lietuviai (VIDEO)

Simona KrupeckaitėSekmadienį Kolumbijoje finišavo Pasaulio treko taurė, kuri kartu buvo ir tiesioginė atranka į vasario 18 d. Prancūzijoje prasidėsiantį Pasaulio treko čempionatą. Treko taurėje iš viso varžėsi šeši lietuviai: Simona Krupeckaitė, Gintarė Gaivenytė-Mikalajūnė, Miglė Marozaitė, Aušrinė Trebaitė, Vasilijus Lendelis ir Svajūnas Jonauskas.

Sėkmingiausiai iš lietuvių pasirodė S.Krupeckaitė, kuri bilietą į Pasaulio čempionatą iškovojo per pirmus du taurės etapus. Kiek prasčiau sekėsi A.Trebaitei ir V.Lendeliui, kuriems likimas dėl patekimo į Pasaulio čempionatą sprendėsi paskutiniame taurės etape.

Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dar nepatvirtino oficialių reitingų po paskutinio taurės etapo, bet išankstiniais skaičiavimais Lietuvą Pasaulio čempionate atstovaus trys lietuviai: S.Krupeckaitė (sprintas, keirinas), A.Trebaitė (omniumas) ir V.Lendelis (keirinas). Čempionatas vasario 18-22 d. vyks Prancūzijoje.

„Esame patenkinti, kad atsirinkome į Pasaulio čempionatą, pagrindinį iškeltą uždavinį pavyko įgyvendinti. Paskutinėje rungtyje (grupinės dėl taškų) stengiausi pagerinti poziciją, bet užteko ją išlaikyti. Po paskutinio taurės etapo liekame ruoštis Kolumbijoje, kad gauti maksimalų aukštikalnių efektą“ – po finišo sakė A.Trebaitė.

V.Lendeliui sėkmingiau sekėsi keirino rungtyje, kurioje jis pateko į paguodos važiavimą, o ten tik 0,08 sek. dalimis nusileido lenkui Kamilui Kuczynskiui. Sprinto rungties kvalifikacijoje lietuvis iš 39-ių dalyvių parodė tik 37-ą laiką ir į tolimesnį etapą nepateko.

G.Gaivenytė-Mikalajūnė sprinto rungties kvalifikacijoje iš 32 dalyvių parodė 22 laiką, o kitame etape nusileido kanadietei Monique Sullivan. Keirino rungtyje lietuvė savo važiavime liko paskutinė, ji taip pat nepasinaudojo ir paguodos važiavimu bei į kitą etapą nepateko.

S.Krupeckaitė paskutiniame treko taurės etape nedalyvavo, ji vietą į Pasaulio treko čempionatą užsitikrino antrame taurės etape Londone.

Eliminavimo rungtyje A.Trebaitė vos nepateko į griūtį