Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Patvirtintas 2021 m. LDSF biudžetas ir veiklos planas

Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) neeilinėje konferencijoje ketvirtadienį, birželio 10-ąją, vienbalsiai patvirtintas 2021 m. organizacijos biudžetas ir veiklos planas. Nuotoliniu būdu vykusioje konferencijoje dalyvavo 23 iš 42 balsavimo teisę turinčių LDSF narių.

Foto: Tomas Gaubys

Metinės LDSF veiklos ataskaitą pristatė LDSF prezidentas Darius Levickis, o 2021 m. LDSF biudžeto projektą ir veiklos planą – LDSF generalinis sekretorius Stasys Petrauskas.

Revizijos komisijos ataskaita balsavimui nebuvo pateikta, nes jos nariams neužteko gautų duomenų. Komisija, kurios pirmininkas – Arūnas Gliaudelis, ataskaitą turėtų pateikti kitoje konferencijoje, kurią planuojama surengti po Tokijo olimpinių žaidynių.

Konferencijos dalyviams pristatytas ir vienbalsiai patvirtintas 2021 m. LDSF biudžetas. Kokie svarbiausi jo aspektai, svarbiausia problematika? – paklausėme LDSF generalinio sekretoriaus S. Petrausko.

– Taip. Planuodami biudžetą, susidūrėme su išties neeiliniais iššūkiais. Mūsų biudžetas susideda iš trijų skirtingų finansavimo šaltinių: Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) paramos ir kitų pajamų šaltinių (įplaukos iš licencijų, rinkodaros partnerių, rėmėjų, narystės mokesčiai). Daugiau nei 34 proc. viso biudžeto sudaro Ministerijos asignavimas, kurį de facto patvirtintą gavome tik balandį, o pinigai realiai mus pasiekė tik gegužę. Kaip Federacija turi gyventi pirmus penkis metų mėnesius – man labai įdomus klausimas, bet čia jau sporto problema valstybiniu mastu.

Dar reikia pažymėti, jog iš Ministerijos Aukšto sportinio meistriškumo programos finansavimui gavome mažiau nei 40 proc. visos prašytos ir tikslingai argumentuotos sumos – mums skirti 267 tūkst. 154 eurai.

Šias lėšas galime leisti tik iš anksto suderintų išlaidų eilučių rėmuose. Planavimą apsunkino dažnai besikeitusi sportinės veiklos situacija – dėl COVID-19 atšauktos varžybos, stovyklos…

LTOK parama, kuri skiriama mūsų sportininkų pasirengimui olimpinėms žaidynėms, siekia 415 tūkst. 330 eurų. Šią paramą galime naudoti tik tam, kam ji ir skirta. Ji iš esmės numatyta tik plento ir treko disciplinų atstovams.

Planuojame, jog kitų biudžeto pajamų (ir išlaidų) turėsime 57 tūkst. 860 eurų. Galutinį 2021 m. balansą planuojame teigiamą – apie 10 tūkst. eurų.

Bendrai paėmus, bendras federacijos biudžetas šiais metais turėtų siekti 782 tūkst. eurų pajamų. Dar vienas svarbus aspektas – į šį biudžetą nėra įtraukta per 300 tūkst. eurų UCI Treko Čempionų lygos varžybų etapo organizavimui Panevėžyje. Šios išlaidos mus turi pasiekti iš ŠMSM kaip parama tarptautiniam renginiui, garsinančiam Lietuvą, organizuoti.

O dar pusę lūpų kalbama ir apie iš Baltarusijos perkelto Europos dviračių treko čempionato organizavimą Panevėžyje spalio mėnesį. Tačiau varžybas kokybiškai galėtumėme surengti tik gavę valstybės finansavimą šiam renginiui organizuoti…

– Pristatytas ir 2021 m. LDSF veiklos planas, kuris yra ruošiamos ilgalaikės veiklos strategijos dalis ir kurį ketinama pristatyti kitoje konferencijoje.

– Ėmiausi iniciatyvos, jog būtų sukurta ilgalaikė LDSF veiklos strategija, kuri apimtų laikotarpį iki Paryžiaus olimpinių žaidynių. Gavau prezidento ir vykdomojo komiteto (VK) palaikymą, už kurį esu dėkingas. Tai, ką darysime (realiai jau darome) šiais metais,  vienareikšmiškai turi būti sisteminga, planuojama ir ilgalaikės veiklos strategijos dalis. Tačiau strategijai „išdirbti“ dar reikia šiek tiek laiko – čia kviečiu ir visus dviračių sporto bendruomenės narius teikti savo pasiūlymus, pastebėjimus. Čia negali būti vieno asmens paruoštas, o turi būti visų bendruomenės narių lūkesčius atitinkantis dokumentas. Būsima strategija apims penkias pagrindines veiklos sritis: masiškumą, meistriškumą, vadybos sritį, sporto infrastruktūros vystymą, bendruomenės telkimą. Šiais metais ketiname įgyvendinti labai daug, nepaisant kiek nuviliančio biudžeto. Prioritetas yra vadybos, meistriškumo kryptys, tačiau nepamiršime ir trijų likusių. Apie šiais metais planuojamus projektus galite sužinoti iš pristatyto dokumento. Tačiau pasikartosiu, jog laukčiau kiekvieno nuomonės, pastebėjimų, pasiūlymų, kam rūpi dviračių sportas. Kaip konferencijoje sakė šį balandį LDSF nare tapusios Ekstremalaus dviračių sporto asociacijos atstovas Martynas Martinkevičius, turime į įvairius projektus įtraukti kuo daugiau Federacijos narių. Tik apjungę maksimumą patirties ir pastangų, galime įgyvendinti strategiją, kurios rezultatu būtumėme patenkinti visi.

Kada bendruomenė gali tikėtis esminių rezultatų, kalbant apie pozityvius pokyčius LDSF veikloje?

Labai sunkus klausimas… Bet ne todėl, kad bijome atsakomybės. Realiai LDSF administracija, kurią sudaro trys žmonės, prezidentas, VK nariai kiekvieną dieną dirba, kad tie pokyčiai įvyktų greičiau, būtų matomi ir apčiuopiami. Deja, siekiant meistriškumo ne tik sportinėje veikloje, bet ir vadyboje, gerų sprendimų pokyčiai dažnai nėra matomi iškart, tik juos padarius. Pavyzdžiui, vienas iš didžiausių iššūkių – jau dabar susikurti efektyvią jaunimo ugdymo piramidę, kurios efektyvumo rezultatai matytųsi bent po trejų metų. Tikimės, kad sprendimai vadybos srityje atneš naudos ir akivaizdūs pokyčiai bus matomi dar šiais metais. Bet dar kartą pabrėšiu – tam reikės ir visų dviračių sporto bendruomenės narių indėlio.

Labiausiai džiugina tai, kad esame subūrę stiprią ir motyvuotą LDSF administracijos komandą, turime veiklų prezidentą, veiksmingą ir bendruomenei be jokio atlygio dirbančius VK narius. Laukiami rezultatai privalo ateiti. Tuo tikime ir to siekiame nuolat.

2021 M. LDSF VEIKLOS PLANAS