Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Perspektyvus Lietuvos dviratininkas pluša Pasauliniame dviračių sporto centre

Lietuvos dviratininkas Rokas Gelžinis jau beveik mėnesį dalyvauja treko treniruočių stovykloje Tarptautinės dviračių sporto federacijos (UCI) Pasauliniame dviračių sporto centre (WCC) Eglyje (Šveicarija). 18-metį sportininką į stovyklą delegavo Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) kartu su Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija ir treneriu Algimantu Buividu.

Treko stovykloje dalyvauja 13 vaikinų ir 4 merginos iš dešimties šalių: Alžyro, Argentinos, Brazilijos, Lietuvos, Malaizijos, PAR, Sent Lusijos, Tailando, Trinidado ir Tobago bei Uzbekistano. Treniruotėms vadovauja Pekino olimpinių žaidynių ir 2004 metų pasaulio medisono čempionas, penkerių olimpinių žaidynių dalyvis argentinietis Walter Perez ir Sidnėjaus olimpinių žaidynių komandų sprinto vicečempionas bei 2002 metų pasaulio čempionas škotas Craig MacLean.

Birželio 16 dieną prasidėjusi stovykla baigsis rugpjūčio 20 dieną. Stovyklos dalyviai rugpjūčio 15-19 dienomis dalyvaus Eglyje vyksiančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate.

„Kaip ir buvo galima nuspėti, stovykloje nelengva – darbotvarkė įtempta, treniruotės sunkios. Treniruojamės tiek treke, tiek plente, atliekame bendro fizinio pasirengimo pratimus, būna jogos užsiėmimai. Mūsų kompanija labai didelė. Visi čia susirinkę rimtam darbui, motyvuoti, draugiški, tik ne visi moka anglų kalbą. Galime rinktis, su kuo norime minti plente, o treke net per treniruotes galime surengti tarptautines varžybas, – pasakojo iš Šiaulių kilęs R. Gelžinis. – Nesu čia stipriausias, bet tikiuosi stipriausius varžovus iki pasaulio čempionato pavyti ir net aplenkti. Mane treniruoja argentinietis Walter Perez. Garbė dirbti su tokia asmenybe. Jis duoda labai daug patarimų. Labai džiaugiuosi, kad galiu dalyvauti šioje stovykloje.“

Pirmosiose stovyklos daugiakovės varžybose (omniume) R. Gelžinis (86 tšk.) užėmė antrą vietą. Nugalėjo Trinidado ir Tobago atstovas Jalabri Whiteman (99 tšk.). Rokas laimėjo skrečo rungtį, atkrintamosiose lenktynėse buvo antras, tempo lenktynėse – penktas, o grupinėse lenktynėse pelnė 14 taškų.

Kitos daugiakovės varžybos Šveicarijoje praėjusį ketvirtadienį R. Gelžiniui baigėsi nesėkmingai. Lietuvis po trijų rungčių tarp 21 dalyvio iš 14 šalių buvo penktas, bet paskutinėje rungtyje – grupinėse lenktynėse – po antrojo tarpinio finišo iš šešių šoktelėjo į pirmą poziciją. Vėliau Rokas pateko į griūtį ir nebegalėjo tęsti varžybų. „Priešais mane griuvo prancūzas ir man nebebuvo kur dėtis – griuvau ir aš. Norėjau tęsti lenktynes, bet nebegalėjau net paeiti – teko baigti savo pasirodymą anksčiau laiko. Dėl sutrenkto šono sunku buvo judėti ir kitą dieną. Teko praleisti porą bendro fizinio pasirengimo treniruočių, o dabar jau vėl galiu viską daryti kartu su kitais. Artimiausios varžybos – šį sekmadienį Prancūzijoje, plente. Nekantriai laukiu jų.“

R. Gelžinis, kurio pirmasis treneris – Kęstutis Norvaišas, birželio 26 dieną Šveicarijoje atšventė savo 18-ąjį gimtadienį. „Kolegos gražiai pasveikino, padainavo. Buvo smagu“, – sakė dviratininkas.

Stovyklos dalyviai Pasauliniame dviračių sporto centre sutiko šiemet „Giro d’Italia“ lenktynėse tris etapus laimėjusį ir ilgą laiką lyderiu buvusį britą Simon Yates. Australijos komandos „Mitchelton – Scott“ narys Eglio treke išbandė naujausias „Scott“ pavienio starto lenktynių dviračių technologijas.

Informaciją parengė Tomas Gaubys

Nuotraukos iš asmeninio Roko Gelžinio albumo