Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pirmą kartą rengiamose Europos žaidynėse septyni Lietuvos dviratininkai (video)

Nuo 1951 metų organizuojamų Azijos ir Pan Amerikos žaidynių, bei nuo 1965 metų ir 1995 metų organizuojamų visos Afrikos ir Ramiojo vandenyno žaidynių, šiais 2015 metais prisijungia ir Europos žaidynės.

Pirmą kartą organizuojamos Europos žaidynės birželio mėnesį vyks Azerbaidžano sostinėje Baku. Per 17-ą žaidynių dienų bus išdalinti 253 medalių komplektai, o daugiau kaip 6000 sportininkų iš visos Europos varžysis 20-yje sporto šakų.

Lietuvai šiose žaidynėse atstovaus daugiau kaip 60 sportininkų iš jų net 7 dviratininkai. Lietuvai atiteko trys vietos vyrų plento ir dvi vietos moterų plento varžybose bei po viena atstovą moterų ir vyrų BMX varžybose. Taip pat Lietuva turi po vieną vietą vyrų ir moterų plento asmeninių lenktynių laikui rungtyje.

Į išplėstinį vyrų plento rinktinės sąrašą šioms žaidynėms pateko: Ramūnas Navardauskas, Aidis Kruopis, Ignatas Konovalovas, Evaldas Šiškevičius, Paulius Šiškevičius ir Žydrūnas Savickas. Moterų sąraše penkios dviratininkės: Rasa Leleivytė, Inga Čilvinaitė, Daiva Tušlaitė, Milda Jankauskaitė ir Vilija Sereikaitė. Lietuvai BMX trasose atstovaus Arminas Kazlauskis ir Vilma Rimšaitė.

Deja, bet kalnų MTB varžybose Lietuvos dviratininkai nedalyvaus.

Plento dviratininkai dėl pirmųjų Europos žaidynių medalių kovos birželio 18 dieną, kuomet vyks atskiro starto lenktynės, o grupinių lenktynių nugalėtojai paaiškės birželio 20-21 dienomis. BMX atstovai birželio 26-27 dienomis kovos kvalifikaciniuose važiavimuose, o medalių dalybos vyks birželio 28 dieną.