Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pirmąją Lietuvos profesionalią dviračių komandą į priekį ves D. Džervus ir P. Šiškevičius

Lietuvos dviračių sporto padangėje – dar vienas džiugus įvykis: įkurta pirmoji šalyje profesionali dviračių sporto komanda „Staki – Baltik vairas“. Ji bus registruota Tarptautinės dviračių sporto federacijos (UCI) trečiajame divizione („Continental Teams“).

Labiausiai patyrę „Staki – Baltik vairas“ komandoje bus 25 metų Darijus Džervus ir 22 metų Paulius Šiškevičius, kuris pernai tapo Lietuvos grupinių lenktynių čempionu. Darijus šiemet atstovavo Naujosios Zelandijos komandai „CCT p/b Champion System“, o Paulius – Airijos komandai „An Post – Chain Reaction“. Naujos Lietuvos komandos nariais jau tapo ir 21 metų Airidas Videika, 20-metis Mykolas Račiūnas, 18-metis Venantas Lašinis bei Jurgis Taučius, kuriam 18 metų sukaks šį penktadienį. Komandą turėtų papildyti dar du dviratininkai.

IMG_2277

Trečiadienį po dviračius gaminančios bendrovės „Baltik vairas” parduotuvės Vilniuje atidarymo ceremonijos buvo pasirašyta naujos dviračių komandos rėmimo sutartis. Ją pasirašė „Baltik vairo“ generalinis direktorius Peteris Ferlevas Jensby ir „Staki – Baltik vairas“ komandos direktorius Deividas Vileniškis.

IMG_2264

 

„Baltik vairo“ parduotuvės atidaryme dalyvavo ir Danijos Karalystės ambasadorius Danas Frederiksenas, dviratininkai P. Šiškevičius, M. Račiūnas ir J. Taučius, galiūnas Žydrūnas Savickas.

„Džiaugiamės, kad Lietuvoje turėsime pirmąją profesionalią dviračių komandą, kuri galės dalyvauti UCI rengiamose varžybose ir pretenduoti į reitingo taškus, svarbius kovoje dėl kelialapių į pasaulio čempionatus ar olimpines žaidynes. Labai norime, kad Lietuvoje užaugtų naujų Navardauskų, Konovalovų,“ – sakė D. Vileniškis.

Pirmąjį sezoną „Staki – Baltik vairas“ pradės su aštuoniais dviratininkais. Komandos sporto direktoriaus pareigas eis 2014 metais dviratininko karjerą baigęs Marius Bernatonis.

“Kuriant komandą, reikėjo labai daug užsispyrimo. Bandėme startuoti jau pernai, bet kažko neužteko. Džiaugiamės, kad antras bandymas buvo sėkmingas ir dabar Lietuvos dviratininkai turės kur tobulėti. Tikimės, kad tai nebus vienerių ar dvejų metų projektas, – kalbėjo D. Vileniškis. – Pradėsime su aštuoniais dviratininkais, o ateityje planuojame turėti bent dvylika sportininkų. Džiugu, kad komandoje bus D. Džervus ir P. Šiškevičius. Jų neįkainojama patirtis labai pravers jauniausiems ekipos nariams.“

„Staki – Baltik vairas“ pasirengimą sezonui pradės gruodį. Kitų metų sausį ir vasarį dviratininkai treniruosis Ispanijoje, o pirmieji startai numatyti kovo mėnesį.

Informacijos ir nuotraukų autorius – Tomas Gaubys