Pirmajame šešete – trys Lietuvos dviratininkai

Alžyre vykusių daugiadienių dviračių lenktynių „Tour Internationale d’Oranie“ (2.2 kategorija) galutinėje įskaitoje į pirmąjį šešetą pateko trys Lietuvos dviratininkai: Tomas Vaitkus („Al Nasr – Dubai“) užėmė trečią, Paulius Šiškevičius („Staki – Baltik vairas“) – ketvirtą, o jo komandos draugas Martynas Maniušis – šeštą vietas.

Komandų įskaitoje dar tik antrosiose lenktynėse dalyvavusi Lietuvos ekipa „Staki – Baltik vairas“ užėmė antrą vietą. Nugalėjo Jungtinių Arabų Emyratų komanda „Al Nasr – Dubai“. Trečia liko Eritrėjos rinktinė. Lenktynėse startavo 14 komandų.

Staki - Baltik vairas

„Al Nasr – Dubai“ komandos atstovai užėmė visas tris prizines vietas. Lenktynių nugalėtoju tapo 23 metų italas Luca Wackermannas, antrą vietą užėmė 27 metų marokietis Essaidas Abelouache (+1.14).

34 metų T.Vaitkus nuo nugalėtojo atsiliko 2 min. 59 sek., 22 metų P.Šiškevičius – 3 min. 29 sek., o 26 metų M.Maniušis – 12 min. 24 sek. Šie trys dviratininkai pelnė atitinkamai 25, 20 ir 10 pasaulio reitingo taškų.

Darijus Džervus (+30.41) užėmė 21-ą, Airidas Videika (+48.47) – 44-ą, o Mykolas Račiūnas (+48.47, vis trys – „Staki – Baltik vairas) – 45 vietas.

Iš 80 startavusių dviratininkų klasifikuoti 46.

Pirmojo etapo nugalėtojas T.Vaitkus tapo geriausiu lenktynių sprinteriu, o „kalnų karaliaus“ įskaitoje buvo trečias.

YDE_2817

Paskutinį, trečiajį, etapą pirmadienį laimėjo L.Wackermannas. Jis 130 km kalnuota trasa nuvažiavo per 3 val. 29 min. 50 sek. (vid. greitis – 37,172 km/h) ir artimiausius persekiotojus aplenkė daugiau nei minute. Ketvirtas finišavo P.Šiškevičius (+2.14), o penktas – T.Vaitkus (+2.16). M.Maniušis (+11.09) užėmė 15-ą, M. Račiūnas (+30.28) – 43-ią, D.Džervus (+30.28) – 44-ą, o A.Videika (+30.28) – 45-ą vietas. Jonas Ališauskas („Staki – Baltik vairas“) nefinišavo.

T.Vaitkus laimėjo antrąjį tarpinį sprinto finišą (103 km), o P.Šiškevičius buvo trečias.