Prieš Europos čempionatą – medaliai Lenkijoje

Pruškove (Lenkija) surengtose dviračių treko varžybose „Grand Prix Poland“ (UCI II kategorija) Lietuvos atstovai, besirengiantys Europos čempionatui, iškovojo vieną aukso ir du bronzos medalius, o vietas pirmajame šešete užėmė 10  kartų. Vasilijus Lendel laimėjo sprinto lenktynes, o keirine buvo trečias, Olivija Baleišytė trečią vietą iškovojo eliminavimo rungtyje.

Maciej Bielecki, Vasilijus Lendel ir Martin Čechman.

Varžybose dalyvavo 9 Lietuvos dviratininkai. Jie per tris dienas išbandė jėgas 14-oje rungčių. Pruškove lenktyniavo dar 10 šalių atstovai: Čekijos, Izraelio, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Prancūzijos, Rumunijos, Taivano, Ukrainos ir Vengrijos.

Vyrų sprinto lenktynių kvalifikacijoje (24 dalyviai) V. Lendel (9,824 sek.) buvo antras, Justas Beniušis (10,236 sek.) – 10-as, o Laurynas Vinskas (10,469 sek.) – 15-as. Kvalifikacijoje geriausiai pasirodė 2019 metų pasaulio ir Europos čempionatų sprinto lenktynių bronzos medalių laimėtojas lenkas Mateusz Rudyk (9,620 sek.).

Pasaulio taurės etapų prizininkas, 2020 metų Europos čempionato sprinto lenktynių bronzos medalio laimėtojas V. Lendel aštuntfinalyje įveikė 19-metį L. Vinską, ketvirtfinalyje – Taivano atstovą Nien Hsing Hesieh (7-as kvalifikacijoje), pusfinalyje 2-0 – čeką Martiną Čechmaną (6), o finale 2-0 – daugkartinį Europos čempionatų komandų sprinto prizininką 35 metų lenką Maciejų Bieleckį (9). J. Beniušis aštuntfinalyje pralaimėjo Taivano dviratininkui. Trečią vietą iškovojo M. Čechman.

Vyrų keirino rungties (27 dalyviai) pagrindiniame finale V. Lendel į priekį praleido lenkus M. Rudyką ir Rafalą Sarneckį. B finale J. Beniušis finišavo antras (8 vieta galutinėje įskaitoje), o L. Vinskas – trečias (9).

Rafal Sarneckis, Mateusz Rudyk ir Vasilijus Lendel.

V. Lendel laimėjo pirmojo etapo trečiąjį važiavimą, J. Beniušis antrajame važiavime buvo ketvirtas, o L. Vinskas pirmajame buvo penktas. Vėliau Justas laimėjo pirmąjį, o Laurynas – trečiąjį paguodos važiavimus ir pateko į pusfinalį. Jo antrąjį važiavimą laimėjo V. Lendel, o L. Vinskas liko ketvirtas. Pirmajame pusfinalio važiavime J. Beniušis buvo šeštas.

Pasaulio taurės etapų prizininkė, Tokijo olimpinių žaidynių dalyvė O. Baleišytė eliminavimo rungtyje (16 dalyvių) pelnė bronzos medalį. Nugalėjo praėjusių metų Prancūzijos čempionė Jade Labastugue. Antrą vietą užėmė lenkė Patrycja Lorkowska.

Omniume (35 dalyviai) puikiai pasirodė Aivaras Mikutis. Treke sparčiai tobulėjantis 20-metis dviratininkas su 117 taškų iškovojo ketvirtą vietą. Nugalėjo lenkas Bartosz Rudyk (163 tšk.). Kitas prizines vietas užėmė norvegai – Karsten Feldmann (126 tšk.) ir Iver Knotten (123 tšk.).

18-metis Rokas Adomaitis (59 tšk.) buvo 11-as, o 20-metis Žygimantas Matuzevičius (30 tšk.) – 20-as.

A. Mikutis laimėjo skrečo rungtį, tempo rungtyje buvo šeštas, eliminavime – devintas, o grupinėse lenktynėse dėl taškų pelnė 23 taškus. Eliminavime Ž. Matuzevičius užėmė šeštą vietą.

Kvalifikacijos varžybų – skrečo rungties (60 ratų, 15 km) – pirmajame važiavime (17 dalyvių) A. Mikutis buvo trečias, o antrajame važiavime (18 dalyvių) R. Adomaitis užėmė antrą, Ž. Matuzevičius – 11-ą vietas.

Pernai balandį mama tapusi Miglė Lendel keirino rungtyje (12 dalyvių) iškovojo penktą vietą. Nugalėjo lenkė Nikola Sibiak. Miglė antrajame pusfinalio važiavime finišavo trečia ir pateko į pagrindinį finalą. M. Lendel sprint lenktynėse (12 dalyvių) užėmė šeštą vietą. Nugalėjo lenkė Paulina Petri. Lietuvos dviratininkė kvalifikacijoje buvo penkta (11,156 sek.), o ketvirtfinalyje pralaimėjo lenkei Marlenai Karwackai (4).

O. Baleišytė savo pagrindinėje rungtyje – omniume (20 dalyvių) – su 102 taškais užėmė penktą vietą. Nugalėjo 2021 ir 2022 metų Prancūzijos čempionė Jade Labastugue (139 tšk.). Olivija skreče buvo trečia, tempo rungtyje – septinta, eliminavime – ketvirta, o grupinėse lenktynėse dėl taškų pelnė 4 taškus (paskutiniame finiše buvo trečia). Lietuvė po trijų rungčių buvo ketvirta.

A. Mikutis 4 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse (15 dalyvių) užėmė penktą (4 min. 26,099 sek.), Rokas Adomaitis – šeštą (4 min. 27,737 sek.), o Jomantas Venckus – devintą (4 min. 32,329 sek.) vietas. Nugalėjo I. Knotten. Jis finale distanciją įveikė per 4 min. 18,799 sek. Ir 0,167 sek. pranoko B. Rudyką.

Varžybos Lenkijoje Lietuvos dviratininkams buvo paskutinė repeticija prieš vasario 8-12 dienomis Grenchene (Šveicarija) vyksiantį Europos treko čempionatą.