Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

R.Navardauskas Ispanijoje 11-as, E.Šiškevičiaus komandos draugas Prancūzijoje 9-as

Ramunas Navardauskas 2015 IspanijaSekmadienį Ispanijoje baigėsi keturių klasikinių lenktynių Maljorka „Challenge“ serija, kurią sėkmingai užbaigė „Cannondale-Garmin“ komandos narys Ramūnas Navardauskas. Lietuvis finišą pasiekė kartu su pagrindine grupe ir finišavo 11-oje vietoje.

„Šiandien viduryje varžybų gavome lietaus, sušalom. Kas buvo prasčiausiai apsirengę visai sustojo. Diena buvo be rimtesnių kalnų, todėl į finišą atvažiavom visa grupė.

Sprinterių komandos diktavo tempą, o mes žiūrėjom kas bus. Likus kiek mažiau nei 3 km iki finišo buvo staigus posūkis, po kurio stengėmės išlikti geroje pozicijoje. Sprinterių komandos turėjo „išvežėjus“ todėl mes tenkinomes kuklesnėmis pozicijomis 20-uke.

Nuo to posūkio, norint užsiimti geresnes pozicijas reikėjo stipriai pasistumdyti su varžovais. Paskutiniai kilometrai buvo labai greiti ir norint pakovoti dėl pergalės reikėjo būti grupės priekyje. Gaila pradėjau finišuoti iš nedėkingos pozicijos ir likau 11-as. Rezultatas yra neblogas, dar tik sezono pradžia, tad treniruotės vyko tikslingai“ – po finišo įspūdžiais dalijosi R.Navardauskas.

Pirmąjį Maljorkos „Challenge“ serijos klasiką laimėjęs italas M.Pelucchi („IAM Cycling“), sekmadienį savo sėkmę pakartojo ir „Trofeo Playa de Palma-Palma“, kur sau už nugaros paliko Andre Greipelį („Lotto Soudal“) ir Beną Swiftą („Sky“).

Varžybose anksti susiformavo trijų ispanų pabėgėlių grupė: Illartas Zauzubirskaras (Ispanijos rinktinė), Dario Hernandezas („Burgos-BH“) ir Bentas Txoperena („Murias Taldea“). Bėgliams įgijus daugiau nei  5 min. persvarą likusios komandos ėmė vytis. Daugiausia darbo atliko „Sky“ ir likus 8 km iki finišo pavijo bėglius.

Likus 4 km iki finišo, dar vienas dviratininkas iš „ActiveJet Team“ bandė bėgti, bet greitis jau buvo toks, kad jėgų vienam neužteko. Sprinte pergalę iškovojo M.Pelucchi, R.Navardauskas liko 11-as.

Paulius ir Evaldas SiskeviciaiSavo 2015 m.  sezoną Prancūzijoje pradėjo ir broliai Šiškevičiai. „Grand Prix Cycliste la Marseillaise“ varžybose Evaldas Šiškevičius gynė „Team Marseille 13 KTM“ komandos spalvas, o jo jaunasis brolis, Lietuvos čempionas, Paulius Šiškevičius į Prancūziją atvyko su savo nauja airių komanda „An Post – Chain Reaction” .

Varžybose geriau sekėsi E.Šiškevičiui, kurio komandos sprinteris prancūzas Benjaminas Giraudas finišavo 9-oje vietoje. Tiesa pastarojo finišas nenusisekė, po to kai lietuvio kelyje kažkas pasimaišė.

„Šiandien pavyko įgyvendinti visus planus, tik likus apie 2 km iki finišo kažkas įlėkė į mano dviratį, tad palikau mūsų sprinterį vieną,  dėl šio epizodo esu nusivylęs. Forma likau patenkintas” – sakė E.Šiškevičius.

Vyresniojo brolio komanda siekė grupinio finišo, o P.Šiškevičiaus komanda  nuo pat pradžių planavo atsidurti pabėgėlių grupėje ir bandyti laime pabėgime. Pirminis planas pavyko, bet vėliau grupė bėglius pavijo, o airiams finišas nesusiklostė.

„Jaučiuosi gerai, tik pajutau, kad dar trūksta iki to, kad galėčiau gerai varžytis. Lenktynių lygis visai kitas, čia jau nebe su mėgėjais lenktyniauti.

Planavome būti pabėgime ir toliau laikytis grupėje, o jei grupė atvažiuos į sprintą, susikalbėti ir nuspręsti, kas iš mūsų padeda finiše. Pirminis planas pavyko, bet vėliau grupėje buvo likę tik du musiškiai“ – apmaudo neslėpė P.Šiškevičius.

Likus 75 km iki finišo lyderiai turėjo daugiau nei 7 min pranašumą, tada grupė užgulė pedalus ir likus 15 km iki varžybų pabaigos pavijo paskutinius bėglius. Tuomet iš grupės dar kažkas bandė nuvažiuoti, bet bandymai buvo nesėkmingi.

Siskevicius technika Prancuzija 2015
E.Šiškevičiaus dviratis po incidento

Finiše savo pajėgumą įrodė „Lotto Soudal“ komandos dviratininkas olandas Pimas Lighartas. Už jo liko belgai Kennethas Vanbilsenas („Confidis“) ir Antoine‘as Demoitie („Wallonie – Bruxelles“). Geriausiai P.Šiškevičiaus komandoje pasirodė taip pat belgas Xandro Meurisse‘as, kuris finišavo 25-as.