Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

R.Navardauskas: šiandien viskas komandos labui

Navardauskas 12Ketvirtadienį Šveicarijoje dviratininkų lenktynių “Tour de Romandie” antrame etape  Ramūnas Navardauskas ir vėl kovojo dėl pergalės. Šįkart lietuviui sprintas buvo kiek per greitas ir iš nepatogios pozicijos ko pasekoje R.Navardauskas finišo liniją kirto aštuntoje vietoje. Nugalėtoju tapo ir antrą pergalę iš eilės iškovojo šveicaras Michaelis Albasinis.

“Komanda man šiandien liepė finišuoti, bet sprintas buvo labai greitas, o aš tiesiog negalėjau greičiau” – po finišo pasakojo lietuvis. Paskutiniuose metruose R.Navardauskas pradėjo finišuoti iš labai toli, teko ir alkūnėmis kiek atsitverti, bet vėliau buvo uždarytas ir finišavo jau nemindamas pedalų.

Nugalėtojų tapęs ir 166,5 km trasą per 4 val 12 min ir 22 sek įveikęs “Orica-GreenEDGE” komandos šveicaras M.Albasinis po suteikto laiko bonuso tapo lyderių ir bendroje įkaitoje, jis šiuo metu turi 5 sekundžių pranašumą prieš lenką Michaelį Kwiatkowskį iš “Omega Pharma – QiuckStep”, ir 10 sekundžių pranašumą prieš R.Navardauską.

Šiandien (penktadienį) dviratininkų laukia pagrindinis daugiadienių lenktynių “Tour de Romandie” kalnų etapas, kuriame dviratininkams reikės įveikti net keturias pirmos kategorijos viršūnes.

Šiuo metu trečioje bendrosios įskaitos vietoje esantis R.Navardauskas, dar po pirmojo etapo santūriai vertino savo poziciją bendrojoje įskaitoje. Puikią formą demonstruojančiam lietuviui tokie kalnai per sunkūs ir šiandienos planas padėti “Garmin-Sharp” komandos lyderiams australui Rohanui Dennisui ir amerikiečiui Andrew Talansky.

“Šiandien kalnai, kurie man yra per sunkūs. Nebent vėl keistų trasą dėl sudėtingų oro sąlygų, tuomet tikrai bandyčiau kovoti dėl savęs. Bet šiandien viskas komandos labui” – apie lenktynių planą pasakojo R.Navardauskas.

R.Navardauskas šiandien kiek galėdamas bandys kontroliuoti situaciją ir padėti komandai pirmuose dviejuose kalnuose, toliau lietuvis kris rikiuote žemyn ir užleis trečiąją vietą bendroje įskaitoje.

“Situacija pradžioje priklausys nuo to ką darys kitos komandos. Jei pirmoje įkalnėje kažkas užtrauks tam, kad grupė sumažėtų, tuomet lenktynės prasidės anksti, bet greičiausiai kažkas tiesiog palaikys tempą. Pradžioje tradiciškai bus pabėgimas, tada pirmus du kalnus bus stabilus važiavimas, o paskutiniai du bus sunkūs. Aišku daug kas priklausys nuo situacijos ir ką darys kitos komandos, galbūt “Sky” ar “Saxo” komandos bandys iškratyti lyderį. Bet tikiuosi mūsų komandos lyderiai parodys ko yra verti” – galimus lenktynių scenarijus pasakojo R.Navardauskas.

Daugiadienės lenktynės “Tour de Romandie” finišuos sekmadienį Neuchatelio mieste, kur dviratininkai dėl nugalėtojo vardo kovos 18,5 km asmeninėse lenktynėse laikui.