Raimondas Rumšas Europos čempionato jaunimo grupinėse lenktynėse – 20-as

Estijos mieste Tartu surengto Europos dviračių plento čempionato 161,2 km (13 ratų po 12,4 km) jaunimo (iki 23 metų) vaikinų grupinėse lenktynėse sekmadienį iš septynių Lietuvos atstovų aukščiausią vietą užėmė Raimondas Rumšas. Jis finišavo 20-as.

IMG_7788

Aukso medalį po finišo sprinto iškovojo 21 metų slovakas Erikas Baška – 3 val. 36 min. 49 sek. (vid. greitis – 44,609 km/h). Sidabras atiteko rusui Mamyrui Stašui, o bronzą pelnė italas Davide’as Martinellis.

Nugalėtojo laikas įskaitytas 47 dviratininkams, tarp jų ir 2014 metų Lietuvos čempionui Pauliui Šiškevičiui. Šeštą kartą Europos čempionate dalyvavusiam lietuviui atiteko 29-oji vieta.

R. Rumšas liko patenkintas savo pasirodymu. „Norėjau patekti tarp dešimties geriausiųjų, bet esu patenkintas ir 20-a vieta, – sakė 2002 metų „Tour de France” lenktynių prizininko Raimondo Rumšo vyriausiasis sūnus. – Kiekviename rate, kylant į kalniukus, stengiausi nesiplėšyti, kad liktų kuo daugiau jėgų finišui. Per lenktynes stebėjau italus, kurie įkalnėse nesidraskė. Mačiau, kaip prizininku tapęs italų dviratininkas kalniukuose nebijodavo prarasti apie 20-30 pozicijų. Viskas tam, kad sutaupyti jėgų lenktynių pabaigai. Į finišą atvažiavo beveik 50-ies dviratininkų grupė. Nesu jau toks sprinto specialistas, todėl manau, kad man 20-a vieta – gana geras pasiekimas.”

IMG_7577

R. Rumšas, kuriam rugpjūčio 20 dieną sukaks 21-eri, kitais metais Europos čempionate tikisi pakilti dar aukščiau. „Esu nusiteikęs optimistiškai. Kitame čempionate bandysiu patekti į dešimtuką ar net trejetuką. Aukšta vieta atvertų galimybes pasirašyti sutartį su profesionalų komanda,” – teigė Italijoje gyvenantis dviratininkas.

Airidas Videika (+13.55) užėmė 104-ą, o Linas Rumšas (+13.55) – 106-ą vietas. Arūnas Lendelis, Mykolas Račiūnas ir Jonas Ališauskas tarp 113-os klasifikuotų dviratininkų nepateko.

IMG_7571

Lenktynėse dalyvavo 154 dviratininkai.

Praėjusių metų Europos čempionato jaunimo vaikinų grupinėse lenktynėse Šveicarijoje P. Šiškevičius buvo 16-as, o Estijoje čempionu tapęs E. Baška finišavo tik 95-as.

Keturias dienas Tartu vykusiame Europos čempionate medalius pelnė devynių šalių atstovai. Net tris aukso medalius iškovojo Lenkijos dviratininkai. Iš viso buvo išdalinti aštuoni medalių komplektai.

Lietuvai čempionate atstovavo 8 merginos ir 14 vaikinų. Aukščiausią vietą iš lietuvių užėmė Silvija Latožaitė. Ji jaunimo merginų pavienio starto lenktynėse buvo 14-a.

R. Rumšas su 13 mėnesių jaunesniu savo broliu Linu pirmadienį išskrido namo į Italiją. Raimondas netrukus vėl apsivilks Lietuvos rinktinės aprangą. Jis rugpjūčio 18-20 dienomis dalyvaus trijų etapų lenktynėse „Baltic Chain Tour”.