Ramūnas Navardauskas finišavo trečias, bet turėjo užleisti lyderio poziciją

Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje vykstančių aštuntųjų daugiadienių dviračių lenktynių „Baltic Chain Tour“ (UCI II kategorija) antrajame etape šeštadienį Ramūnas Navardauskas finišavo trečias, tačiau to neužteko, kad Lietuvos rinktinės lyderis išsaugotų violetinius varžybų lyderio marškinėlius.

Etapą laimėjo ir lenktynių lyderiu tapo Latvijos rinktinės narys Emils Liepinš. Jis 157,1 km Latvijoje – iš Valmieros į Siguldą –nuvažiavo per 3 val. 24 min. 4 sek. (vid. greitis – 46,191 km/h). Latvis, kuris po prologo ir pirmojo etapo buvo trečias, iš viso pelnė 12 premijinių sekundžių. 2-41 vietas užėmę dviratininkai nuo nugalėtojo atsiliko 5 sek. E. Liepinš atakavo 1 km ilgio įkalnėje, kurios vidutinis statumas – 9 proc., iki finišo likus apie 250 metrų. Antras finišavo lenkas Jakub Kaczmarek iš Lenkijos komandos „Hurom“. R. Navardauskas ir 21-as finišavęs Edgaras Kovaliovas iš Lietuvos komandos „Top Team“ pelnė po penkias premijines sekundes. Edgaras laimėjo antrąjį tarpinį sprinto finišą (81,7 km), trečiajame (115,4 km) buvo antras, o Ramūnas pirmajame (30,9 km) užėmė trečią vietą. Rojus Adomaitis (Lietuvos rinktinė) finišavo 34-as, o Lukas Talačka („Top Team“; +26 sek.) – 48-as.

Etapo komandų įskaitoje Lietuvos rinktinė užėmė 11-ą, „Top Team“ – 13-ą, o „Staki – Technorama“ – 18-ą vietas.

„Šiandien buvo daug atakų – nespėjome visų gaudyti. Po 50 ar 60 km trukusių atakų pabėgo grupelė, tarp kurių buvo vienas lyderių. Tada visi Lietuvos dviratininkai kooperavomės ir bandėme bėglius pavyti. Visi padarė, ką galėjo, kaip profesionalai. O etapo pabaigoje nebeužteko jėgų dabartiniam lyderiui „išsėdėti ant rato“, – sakė R. Navardauskas. – Šiandien, kaip ir vakar, labai pavargom, nes daugelis tik važiavo iš paskos, o mes dirbome. Tas darbas abi dienas kainavo daug jėgų. Paskutiniame etape negalime pasiduoti, labai reikės visų lietuvių pagalbos.”

Naujasis lyderis E. Liepinš į antrą vietą bendrojoje įskaitoje nukritusį R. Navardauską lenkia 5 sek. Trečias yra Estijos rinktinės atstovas Gert Joeaar. Jis nuo lyderio atsilieka 15 sek. R. Adomaitis (+36 sek.) yra 13-as, Darijus Džervus (Lietuvos rinktinė; +1.55) – 20-as, o E. Kovaliovas (+4.12) – 35-as. Klasifikuoti 109 sportininkai. Lenktynes tęsia visi 18 startavusių Lietuvos dviratininkų.

Jaunimo (iki 23 metų) įskaitoje tarp 43 klasifikuotų dviratininkų R. Adomaitis yra ketvirtas.

Aktyviausiu dviratininku išliko R. Navardauskas (8 tšk.), o į antrą vietą šioje klasifikacijoje pakilo E. Kovaliovas (5 tšk.).

Komandų įskaitoje Lietuvos rinktinė iš antros vietos nukrito į ketvirtą. Pirmauja Latvijos rinktinė. Antrą vietą užima „Hurom“ ekipa, o trečią – Estijos rinktinė. „Top Team“ yra 16-a, o „Staki – Technorama“ – 18-a.

Lenktynes, kurios baigsis sekmadienį Vilniuje, pradėjo 112 dviratininkų iš 16 šalių (19 komandų iš 14 šalių).

„Baltic Chain Tour“ lenktynėms Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) suteikė II kategoriją. Varžybose, kurių prizų fondą sudaro 6355 eurai, dar dalyvauja po dvi Estijos, Latvijos ir Lenkijos bei po vieną Baltarusijos, JAV, Kazachstano, Nyderlandų, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Turkijos, Ukrainos ir Vokietijos komandą. Septynios šalys į lenktynes atsiuntė savo rinktines.

Prologas ir pirmasis etapas vyko Estijoje. Trečiasis etapas (160 km) sekmadienį bus surengtas Lietuvoje. Paskutinę varžybų dieną dviratininkai 10.00 val. startuos Panevėžyje, prie „Cido“ arenos, o po to važiuos į Vilnių. Tarpiniai sprinto finišai bus Taujėnuose, Ukmergėje ir Širvintose. Finišas – sostinės Upės gatvėje, prie „Forum Palace“, apie 14.00 val. Kviečiame sutikti dviratininkus!

Lenktynes Lietuvoje organizuoja VšĮ „Plento taurė“. Šalia finišo vietos sekmadienį nuo 10.00 val. vyks „MTB Challenge“ varžybos.

Pirmąsias „Baltic Chain Tour“ lenktynes 2011 metais laimėjo estas Erki Putsep, antrąsias – lietuvis Gediminas Bagdonas, trečiąsias – vokietis Philipp Walsleben, ketvirtąsias – olandas Mathieu van der Poel, penktąsias – ukrainietis Andrij Kulyk, šeštąsias – latvis Maris Bogdanovičs, o septintąsias – norvegas Herman Dahl.