Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ramūnas Navardauskas ieško naujos komandos

Praėjusią savaitę Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje vykusiose daugiadienėse dviračių lenktynėse „Baltic Chain Tour“ antrą vietą užėmęs Lietuvos rinktinės lyderis Ramūnas Navardauskas pirmadienį Vilniuje, dviračių parduoduvėje „Velonova“, susitiko su dviračių sporto entuziastais. Apie tris valandas trukusiame susitikime 2015 metų pasaulio čempionato prizininkas atsakė į įvairiausius klausimus, pasidalijo savo patirtimi. R. Navardauskas papasakojo apie varžybas, treniruotes, dviratininko kasdienybę, dabartinę savo komandą, „Baltic Chain Tour“ lenktynes, negailėjo patarimų dviračių sporto mėgėjams.

„Giro d’Italia“ ir „Tour de France“ etapų nugalėtojas sakė, kad dviračių sporte svarbu patikėti, kad gali, ir nebijoti rodyti iniciatyvos. „Kas primas turi drąsos parodyti savo charakterį, tas dažniausiai ir lami. Reikia nebijoti bandyti, rodyti iniciatyvą, – pažymėjo R. Navardauskas. – Labai svarbu patikėti savimi. Iki pirmosios pergalės tarp profesionalų dažnai būdavo, kad važiuodavau galvą nuleidęs – vis tave aplenkia ir aplenkia, atsilieki ir atsilieki. O kai sykį tavo bandymai vainikuojami pergale, tai jau eini išplėtęs krūtinę: tais pačiais metais laimėjau ir „Tour de Romandie“, ir „Giro d’Italia“ etapus, taip pat buvau antras. Turi patikėti, kad gali.“

Iš Kvėdarnos (Šilalės raj.) kilęs dviratininkas pastebėjo, kad dabar jaunimas per lenktynes prisibijo imtis iniciatyvos. „Dabar jaunesni dviratininkai laukia, kol kas nors įvyks, ir tikisi, kad finiše gal kažką padarys, jiems per sunku, nenori per daug stengtis. O mes, būdami jaunuoliai, atvažiuodavome į lenktynes ir priversdavome kitus mus vytis ir atiduoti jėgas. Varžovams tikrai nebūdavo lengva“, – sakė 30-metis dviratininkas.

R. Navardauskas, kuris pernai turėjo sveikatos problemų, elitinėms dviračių komandoms atstovauja nuo 2011 metų. Jis antrą sezoną vilki „Bahrain Merida“ aprangą. Tačiau dviratininkas jau ieško naujos ekipos, nes dabartinė komanda neketina su juo pratęsti sutarties.

Susitikime dalyvavo ir Ramūno žmona, buvusi dviratininkė Gabrielė bei parduotuvę „Velonova“ įkūrę buvę profesionalūs dviratininkai broliai Vytautas ir Gediminas Kaupai.

Informacijor ir nuotraukų autorius – Tomas Gaubys