Ramūnas Navardauskas olimpinėse žaidynėse – 35-as

Daugiau nei šešias valandas trukusiose ir labai daug jėgų pareikalavusiose Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dviračių varžybų vyrų plento grupinėse lenktynėse šeštadienį Lietuvos dviratininkas Ramūnas Navardauskas užėmė 35-ą vietą.

Olimpiniu čempionu tapo belgas Gregas van Avermaetas. Jis 237,5 km nuvažiavo per 6 val. 10 min. 5 sek. Sidabras atiteko danui Jakobui Fuglsangui, o bronza – lenkui Rafalui Majkai. Devintas finišavo estas Tanelis Kangertas.

Lenktynių pabaigoje netrūko dramos – iki finišo likus 12 km iš lyderių trejeto priekyje liko tik R. Majka, nes leisdamiesi į pakalnę griuvo vienas lenktynių favoritų italas Vincenzo Nibbalis bei kolumbietis Sergio Luisas Henao. Tačiau Lenkijos dviratininkas persvaros neišlaikė. Jį iki finišo likus 1,5 km pavijo G. van Avermaetas ir J. Fuglsangas. Paskutiniuose metruose kova dėl aukso vyko tik tarp Belgijos ir Danijos dviratininkų.

R. Navardauskas nuo nugalėtojo atsiliko 12 min. 18 sek.

Kitas Lietuvos dviratininkas Ignatas Konovalovas (+31.47) viršijo laiko limitą ir nepateko tarp klasifikuotų 63 lenktynių dalyvių.

IMG_8742

Lenktynių trasa buvo nepaprastai sunki ir labai neparanki augalotiems Lietuvos dviratininkams. Pirmoje lenktynių pusėje lenktynių dalyviams teko įveikti trumpus, bet stačius kalnus, taip pat akmenimis grįstą kelio atkarpą, o antroje lenktynių pusėje tris kartus teko kilti į beveik devynių kilometrų ilgio kalną.

Lenktynėse dalyvavo 144 dviratininkai iš 63 šalių.

30-metis I. Konovalovas olimpinėse žaidynėse dalyvavo trečią, o 28 metų R. Navardauskas – antrą kartą. Ignatas Pekino olimpinių žaidynių grupinėse lenktynėse finišavo 29-as, o Atėnų olimpiados treko varžybų komandų persekiojimo lenktynėse su komandos draugais užėmė aštuntą vietą. Ramūnas Londono olimpinių žaidynių pavienio starto lenktynėse užėmė 21-ą vietą, o grupinėse lenktynėse finišavo 47-as.

Sekmadienį 18.15 val. Lietuvos laiku prasidės moterų grupinės lenktynės (136,9 km). Jose dalyvaus 68 dviratininkės, tarp jų – ir lietuvė Daiva Tušlaitė.

Kelialapių į pavienio starto lenktynėse Lietuvos dviratininkai neiškovojo.