Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ramūnas Navardauskas savo gimtajame krašte varžovams nebuvo svetingas

Savaitgalį Šilalėje ir jos apylinkėse surengto Lietuvos dviračių plento čempionato vyrų grupinėse lenktynėse triumfavo Ramūnas Navardauskas („Delko Marseille Provence“). Iš Kvėdarnos (Šilalės raj.) kilęs dviratininkas šios rungties šalies čempionu tapo ketvirtą kartą. Ramūnas iškovojo 17-ąjį Lietuvos pirmenybių medalį (7 aukso, 5 sidabro, 5 bronzos) ir pavijo pernai ir šiemet šalies čempionate nedalyvavusį Ignatą Konovalovą (, „Groupama – FDJ“, 8-6-3).

R. Navardauskas, kuris Lietuvos grupinių lenktynių čempionu tapo ir 2007, 2011 bei 2016 metais, sekmadienį 172 km (5 ratus po 34,4 km) nuvažiavo per 4 val. 8 min. 18 sek. ir antrą vietą užėmusį Rojų Adomaitį („Klaipėda“/„Viesulo“ SC) aplenkė 11 sekundžių. Bronzos medalį pelnė Venantas Lašinis („Klaipėda“, +1.18). Ketvirtas finišavo Darijus Džervus („Memel“, +5.08), penktas – asmeninių lenktynių čempionas Gediminas Bagdonas („Ag2r La Mondiale“, +7.24), o šeštas – Evaldas Šiškevičius („Delko Marseille Provence“, +7.24).

„Šiemet nesitikėjau laimėti. Jaučiau, kad varžovai labiau stebėjo G. Bagdono ir E. Šiškevičiaus veiksmus. Pirmą ratą pasipešiojome, apsiuostėme, o antrajame rate pats inicijavau aktyvesnį važiavimą ir netrukus susiformavo lyderių grupė. Kito rato pradžioje, toje pačioje vietoje prie šoninio vėjo, iniciatyvos ėmėsi R. Adomaitis ir priekyje jau buvome tik keturiese, o grupė nesureagavo. Vėliau supratau, kad tai buvo geriausias momentas nuvažiavimui. Priekyje visi darniai dirbome, o finiše rankas iškelti į viršų pavyko man“, – sakė R. Navardauskas, kurį išugdė treneris Kęstutis Česaitis.

Lietuvos čempionas pažymėjo, kad yar namažai pajėgių jaunų dviratininkų. „Jaunimas auga kaip ant mielių. Labai pajėgus ir „su galva“ važiuoja R. Adomaitis. Ateityje su jais kovoti bus dar sunkiau”, – pažymėjo R. Navardauskas.

2015 metų pasaulio čempionato bronzos medalio bei „Tour de France“ ir „Giro d’Italia“ etapų laimėtojas artimiausiu metu išvyksta į Italiją, kur rengsis antrajai sezono pusei.

Jaunimo (iki 23 metų) įskaitoje čempiono titulą apgynė R. Adomaitis, sidabrą iškovojo V. Lašinis (+1.07), o bronzą – septintas finišavęs Justas Beniušis („Klaipėda“/„Viesulo“ SC, +7.17).

Lenktynių pradžioje į priekį išsiveržė Aivaras Mikutis (Šilalės SM/„Kvėdarna“) ir J. Beniušis. Iki finišo likus apie 130 km, juos pavijo R. Navardauskas, E. Šiškevičius, G. Bagdonas, R. Adomaitis, D. Džervus, Mantas Januškevičius („Klaipėda“/„Gaja“) ir Eitvilas Aželis (VMSC/„Vitus“). Prieš trečiąjį ratą prie lyderių prisijungė dar grupelė dviratininkų. Bet netrukus spurtavo R. Adomaitis, R. Navardauskas, V. Lašinis ir D. Džervus. Po trijų ratų jų persvara prieš persekiotojus siekė 2 min. 45 sek., o po keturių ratų – 5 min. 25 sek. Iki finišo likus apie 18 km, iš lyderių grupės atkrito D. Džervus, o po jo – ir V. Lašinis. Dėl pergalės toliau kovojo R. Navardauskas ir R. Adomaitis. Ramūnas atakavo iki finišo likus porai kilometrų ir sėkmingai pasiekė finišą.

Tarp moterų grupinėse lenktynėse greičiausia buvo Silvija Pacevičienė (buvusi Latožaitė, Kauno SM „Gaja“). Pirmą kartą Lietuvos čempione tapusi dviratininkė 103 km (3 ratai po 34,4 km) nuvažiavo per 2 val. 34 min. 42 sek. Sidabro medalį pelnė asmeninių lenktynių čempionė Katažina Sosna („Torpado – Südtirol“), o bronzos – Inga Češulienė (buvusi Čilvinaitė, „Aušra Gruodis“). Ketvirta liko buvusi Lietuvos rinktinės narė, prieš dešimtmetį Italijos komandai „USC Chirio Forno d’Asolo“ atstovavusi Edita Ungurytė („Velo Ghost Veloma“). Moterys lenktyniavo kartu su veteranais. Čempionate nedalyvavo keturiskart Lietuvos čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“).

„Labai džiaugiuosi šia pergale. Šiandien važiavau ir galvojau, kad turiu kažką parodyti. Labai norėjau laimėti. Pernai jaučiausi blogiau ir graužiau save, kad nepavyko. Šiemet savijauta buvo geresnė ir man pasisekė, – sakė S. Pacevičienė, kurios pirmasis treneris – Vytautas Indreliūnas, o dabartinis treneris – vyras Šarūnas Pacevičius. – Trasoje visą laiką stebėjau, kaip kas atrodo. Nebuvo lengva dėl šoninio vėjo. Stengiausi nevažiuoti į man nesvarbius pabėgimus – sėdėjau ir laukiau savo laiko. Favorite laikiau Katažiną Sosną, bet, iki finišo likus apie 3 km, užsiėmiau geresnę poziciją ir to pakako. Po paskutinio posūkio supratau, kad pergalė bus mano.“

Prieš savaitę Europos žaidynėse dalyvavusi dviratininkė iškovotą aukso medalį ir čempionės marškinėlius skiria antrus metus einančiam savo sūnui Tomui.

Pastaruoju metu daugiausiai kalnų dviračių varžybose dalyvaujančios S. Pacevičienės liepos 25-28 dienomis laukia startas Europos MTB kroso čempionate Čekijoje. Silvija neatsisakytų dalyvauti ir rugpjūčio 7-11 dienomis Nyderlanduose vyksiančiame Europos dviračių plento čempionate.

Veteranų lenktynių absoliučioje įskaitoje pirmas klasifikuotas Tadas Malinauskas („Focus Vilnius“). V30 grupėje nugalėjęs dviratininkas 103 km distanciją įveikė per 2 val. 31 min. 45 sek. ir finišo sprinte aplenkė Elijų Čivilį („Top Team“). Trečias liko Egidijus Matuliauskas („Impuls Racing“).

V40 grupėje nugalėjo Rimas Petrusevičius („S-Sportas“). Antras buvo Danielius Jurna („Jokers – Santa Monica Networks“), o trečias – Žilvinas Liaugodas („VeloPeak Hunters“). V50 grupėje prizininkais tapo Audrius Meskys („Velomanai“), Arūnas Lipnevičius („VeloRatai“) ir Raimondas Kalina („Focuc Vilnius“), o V60 grupėje – Jurij Žukov („Top Team“), Leonidas Šliavas („VeloRatai“) ir Vytautas Ruškys (Akmenės SC).

Lietuvos dviračių plento čempionatą surengė Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) kartu su Šilalės rajono savivaldybe bei Šilalės sporto mokykla. Čempionato vyriausiojo teisėjo pareigas ėjo Miglė Beresinevičiūtė (grupinės lenktynės) ir Antanas Taučius (asmeninės lenktynės). Pirmenybių prizininkams įteikti bendrovės „Sportland“ čekiai ir dovanos. Čempionato grupinės lenktynės buvo transliuojamos tiesiogiai internetu.

LDSF dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie varžybų organizavimo ir sukūrė puikią šventę dviračių sporto gerbėjams.

Teksto ir nuotraukų autorius – Tomas Gaubys