Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ramūno Navardausko gimtajame krašte – kovos dėl čempionų titulų

Dalyvauti birželio 28 ir 30 dienomis – penktadienį ir sekmadienį – Šilalėje vyksiančiame Lietuvos dviračių plento čempionate užsiregistravo beveik 100 dviratininkų. Jie dėl medalių ir čempionų marškinėlių kovos elito, jaunimo (iki 23 metų) ir veteranų grupėse. Į čempionatą atvyksta ir Prancūzijos komandoms atstovaujantys Gediminas Bagdonas („Ag2r La Mondiale“), Ramūnas Navardauskas bei Evaldas Šiškevičius (abu – „Delko Marseille Provence“).

Ramūnas Navardauskas. Foto: Tomas Gaubys

Iš Kvėdarnos (Šilalės raj.) kilęs 2015 metų pasaulio čempionato bronzos medalio, „Tour de France“ bei „Giro d’Italia“ etapų laimėtojas R. Navardauskas po tris kartus yra tapęs Lietuvos asmeninių (2012, 2014 ir 2015 m.) ir grupinių (2007, 2011 ir 2016 m.) lenktynių čempionu. G. Bagdonas asmenines lenktynes laimėjo taip pat tris kartus (2007, 2011 ir 2018 m.), o grupinių lenktynių čempionu tapo dusyk (2012 ir 2018 m.). „Bandysiu apginti abu titulus. Būtų nuostabu tai padaryti. Startai Europos žaidynėse Minske buvo puiki repeticija prieš Lietuvos čempionatą“, – sakė G. Bagdonas, kuris Europos žaidynėse iškovojo 5-ą ir 24-ą vietas. Tarp čempionato favoritų – ir E. Šiškevičius. Jis šalies pirmenybių prizininku yra tapęs beveik 10 kartų. Dėl sveikatos problemų tarp čempionato dalyvių antrus metus iš eilės nebus septyniskart Lietuvos čempiono Ignato Konovalovo („Groupama – FDJ“).

Lietuvos pirmenybėse po ilgos pertraukos dalyvaus 2005 ir 2012 metų šalies grupinių bei 2013 metų asmeninių lenktynių čempionė Inga Češulienė (buvusi Čilvinaitė) ir buvusi Lietuvos rinktinės narė, prieš dešimtmetį Italijos komandai „USC Chirio Forno d’Asolo“ atstovavusi Edita Ungurytė. Į čempionatą atvyksta ir pastaraisiais metais kalnų dviračių komandai „Torpado-Südtirol-International“ atstovaujanti Katažina Sosna. Ji 2010 metais tapo Lietuvos asmeninių lenktynių čempione, o pastarąjį kartą Lietuvos čempionato medalį iškovojo 2014 metais. Tarp dalyvių bus ir ką tik iš Europos žaidynių Minske sugrįžusi Silvija Pacevičienė, taip pat dėl aukščiausių vietų kovoti pasirengusi daugkartinė Lietuvos jaunių čempionė Akvilė Gedraitytė. Lietuvos grupinių lenktynių čempionės titulo negins Rasa Leleivytė („Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“). Ji aukštikalnėse rengsis „Giro d’Italia“ lenktynėms.

Penktadienį vyks asmeninės lenktynės. 14.00 val. startuos veteranai (15 km), 14.50 val. – moterys (28 km) ir 16.00 val. – jaunimas ir vyrai (36 km). Dviratininkai startuos ir finišuos netoli Šilalės rajono savivaldybės administracijos pastato (J. Basanavičiaus g. 2). Lenktynių maršrutas: Šilalė – Dirkintai – Gūbriai – Nevočiai – Klabai – Kalnyčiai – posūkis netoli Kvėdarnos – Kalnyčiai – Klabai –Nevočiai – Gūbriai – Dirkintai – Šilalė.

Sekmadienį nuo 10.00 val. vyks moterų ir veteranų, o nuo 13.30 val. –  vyrų ir jaunimo (iki 23 metų) grupinės lenktynės. Jų startas ir finišas – taip pat netoli Šilalės rajono savivaldybės administracijos pastato. 34,4 km ratą (Šilalė – Gūbriai – Klabai – Žadeikiai – Geniotas – Kvėdarna – Padievaitis – Drobūkščiai – Žąsinas – Rubinavas – Šilalė) čempionato dalyviams reikės įveikti tris arba penkis kartus.

Sekmadienį vyksiančios grupinės lenktynės bus tiesiogiai transliuojamos per DELFI TV

Varžybas bus galima stebėti dideliame ekrane fanų zonoje. Joje dviračių sporto gerbėjai turės galimybę dalyvauti virtualios realybės čempionate (4 km su nedideliu pakilimu) – išmaniuosius „Wahoo“ treniruoklius pristato dviračių parduotuvė „Velonova“, teikianti ir dviračių serviso bei nuomos paslaugas Vilniuje.

Čempionatą organizuoja Lietuvos dviračių sporto federacija kartu su Šilalės rajono savivaldybe bei Šilalės sporto mokykla.

Daugiau informacijos apie Lietuvos čempionatą – www.ldsf.lt Jau paskelbtas ir užsiregistravusių dviratininkų sąrašas.

Informaciją parengė Tomas Gaubys