Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rasa Leleivytė – arti Europos čempionato medalio!

Lietuvos čempionė Rasa Leleivytė vos neužkopė ant Europos dviračių plento čempionato prizininkų pakylos. Sekmadienį Glazge (Jungtinė Karalystė) prasidėjusių Senojo žemyno dviračių plento pirmenybių moterų grupinėse lenktynėse Rasa po finišo sprinto iškovojo penktą vietą. Už šį pasiekimą mūsų šalies dviratininkei atiteko 60 pasaulio reitingo taškų.

R. Leleivytė užpernai Europos čempionate buvo taip pat penkta, o pernai – 12-a.

Europos čempione tapo 2007 metų pasaulio čempionė italė Marta Bastianelli. Ji 130 km (9 ratai po 14,4 km) nuvažiavo per 3 val. 28 min. 15 sek. (vid. greitis  37,45 km/h). Sidabrą pelnė nugalėtojos titulą gynusi Londono olimpinių žaidynių ir triskart pasaulio čempionė olandė Marianne Vos, o bronzą – 2014 metų pasaulio vicečempionė vokietė Liza Brenauer. Ketvirta finišavo italė Elena Cecchini, o šešta buvo danė Christina Siggaard. Nugalėtojos laikas įskaitytas 2-20 vietas užėmusioms dviratininkėms.

„Mane tenkintų tik vieta pirmajame penkete”, – prieš čempionatą sakė R. Leleivytė.

Kita Lietuvos atstovė Daiva Ragažinskienė (buvusi Tušlaitė) finišavo 36-a. Ji nuo nugalėtojos atsiliko 3 min. 47 sek. Beje, Daiva kartu su M. Bastianelli atstovauja Italijos komandai „Ale Cipollini“.

Iki finišo likus 12 km, lyderių grupelę sudarė penkios dviratininkės: dvi olandės, italė, prancūzė ir britė. Jo pagrindinę grupę lenkė apie 40 sek. Likus 9 km., atitrūko italė Elisa Longo Borghini ir olandė Anna van der Breggen. Bet prieš paskutinįjį kilometrą pagrindinė grupė jas pavijo. Po paskutiniojo posūkio, iki finišo likus 300 m, R. Leleivytė važiavo devinta, o lemiamo spurto metu sugebėjo pakilti į penktą vietą.

„Viskas buvo tikrai labai gerai. Savijauta paskutiniame rate buvo super. Ir paskutiniame posūkyje buvau geroje pozicijoje, bet tada nepersijungė paskutinė pavara ir šiek tiek praradau. Tikrai buvo galima kovoti dėl prizinės vietos”, – sakė R. Leleivytė.

Lenktynėse dalyvavo 106 dviratininkės iš 28 šalių. Nyderlandams, Italijai, Vokietijai, Prancūzijai ir Didžiajai Britanijai atstovavo po 8 sportininkes. Klasifikuotos 73 dviratininkės.

Informaciją parengė Tomas Gaubys