Rasa Leleivytė aštuntą kartą įveikė visą „Giro d’Italia“ maršrutą

Sekmadienį baigėsi 29-osios prestižinės daugiadienės dviračių lenktynės „Giro d’Italia“. Paskutiniame, 10-ajame, etape Lietuvos grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė finišavo 35-a. Italijos komandos „Aromitalia – Vaiano“ narė šiose varžybose dalyvavo aštuntą kartą ir aštuntą kartą įveikė visą maršrutą.

Nugalėtoja tapo pasaulio asmeninių lenktynių čempionė olandė Annemiek van Vleuten („Mitchelton – Scott“). Antrą vietą užėmė PAR dviratininkė Ashleigh Moolman („Cervelo – Bigla“, +4.12), trečią – australė Amanda Spratt („Mitchelton – Scott“, +6.30). R. Leleivytė tarp 130 klasifikuotų dviratininkių liko 82-a.

Lenktynėse dalyvavo 165 dviratininkės iš 24 komandų ir 34 šalių.

Paskutinį etapą (120,3 km) laimėjo A. van Vleuten. Ji artimiausias varžoves aplenkė 27 sek. R. Leleivytė nuo nugalėtojos atsiliko 3 min. 25 sek.

2006 ir 2007 metais „Giro d’Italia“ lenktynes laimėjo Edita Pučinskaitė. Šių varžybų prizininke yra tapusi ir Diana Žiliūtė.