Rasa Leleivytė aštuntajame „Giro d’Italia“ etape – 14-a

30-ųjų moterų daugiadienių dviračių lenktynių „Giro Rosa Iccrea“, dar vadinamų „Giro d’Italia“, aštuntajame etape penktadienį Rasa Leleivytė („Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“) užėmė 14-ą vietą.

Nugalėjo britė Elizabeth Banks („Bigla“). Ji 133,3 km nuvažiavo per 3 val. 38 min. 17 sek. (vid. greitis – 36,64 km/h). 11-37 vietas užėmusios dviratininkės, tarp jų ir R. Leleivytė, nuo nugalėtojos atsiliko 2 min. 56 sek.

Lydere išliko olandė Annemiek van Vleuten („Mitchelton – Scott“). 30-metė R. Leleivytė bendrojoje įskaitoje yra 57-a. Devintą kartą šiose lenktynėse dalyvaujanti daugkartinė Lietuvos čempionė nuo lyderės atsilieka 45 min. 23 sek.

10 etapų lenktynes, kurios baigsis sekmadienį, pradėjo 143 dviratininkės iš 24 komandų ir 30 šalių. Po aštuonių etapų klasifikuotos 122 sportininkės.

2006 ir 2007 metais „Giro d’Italia“ lenktynes laimėjo Edita Pučinskaitė. Šių varžybų prizininke yra tapusi ir Diana Žiliūtė.