Rasa Leleivytė – dukart pirmajame dešimtuke, o Daiva Ragažinskienė – aktyviausia

Italijoje surengtose 23-iosiose daugiadienėse dviračių lenktynėse „Giro Toscana – Memorial Michela Fanini“ (UCI II kategorija) Lietuvos čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) du kartus pateko į pirmąjį dešimtuką, o galutinėje įskaitoje užėmė 12-ą vietą. Daiva Ragažinskienė („Ale Cipollini“) tapo aktyviausia varžybų dalyve (surinko daugiausiai taškų tarpiniuose finišuose).

Nugalėjo D. Ragažinskienės komandos draugė italė Soraya Paladin. R. Leleivytė nuo jos atsiliko 1 min. 54 sek. D. Ragažinskienė (+10.21) užėmė 46-ą vietą.

Iš 140 startavusių dviratininkių finišavo 72.

Daivos Ragažinskienės asmeninio albumo nuotr.

2,2 km prologą laimėjo suomė Lotta Lepisto („Cervelo – Bigla“). D. Ragažinskienė (+7 sek.) buvo dešimta, o R. Leleivytė (+18 sek.) – 56-a.

Pirmame etape (133,6 km) pergalę šventė D. Ragažinskienės komandos draugė, 2007 metų pasaulio ir šių metų Europos čempionė italė Marta Bastianelli. R. Leleivytė finišavo šešta, o D. Ragažinskienė (+29 sek.) – 20-a.

Antrąjį etapą (121,8 km) laimėjo S. Paladin. Ji artimiausiasią varžovę aplenkė 28 sek. ir tapo varžybų nugalėtoja. R. Leleivytė (+1.34) finišavo septinta, o D. Ragažinskienė (+9.43) – 48-a.

Rasa šį sezoną į pirmąjį dešimtuką pateko aštuonis, o Daiva – keturis kartus.

2009 metais šias lenktynes laimėjo Diana Žiliūtė, o 2011 metais R. Leleivytė buvo trečia.