Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rasa Leleivytė Europos žaidynėse iškovojo vietą pirmajame dešimtuke!

Baltarusijos sostinėje Minske vykstančių antrųjų Europos žaidynių dviračių plento varžybų moterų grupinėse lenktynėse Lietuvos čempionė Rasa Leleivytė iškovojo devintą vietą. Už tai jai atiteko 30 pasaulio reitingo taškų, kurie bus įtraukti į Lietuvos taupyklę olimpinės atrankos reitinge.

Rasa Leleivytė po finišo Minske. Foto: Tomas Gaubys

Aukso medalį po finišo sprinto iškovojo 20-metė olandė Lorena Wiebes. Ji 120 km (8 ratai po 15 km) nuvažiavo per 3 val. 8 min. 13 sek. (vid. greitis – 38,254 km/h). Sidabrą pelnė kita olandė – Londono olimpinių žaidynių ir po triskart pasaulio bei Europos čempionė Marianne Vos, o bronzą – baltarusė Taciana Šarakova.

Beje, 10-ą vietą užėmė Lentvaryje gimusi Eugenia Bujak. Ši dviratininkė anksčiau atstovavo Lenkijai, o nuo 2018 metų gina Slovėnijos garbę.

Silvija Pacevičienei, kuri pastaruoju metu dalyvauja kalnų dviračių varžybose, pasiekė finišą. Ji klasifikuota 68-a (+12.49).

Rasa Leleivytė ir Silvija Pacevičienė prieš startą. Foto: Tomas Gaubys

Iki finišo likus 3 ratams arba 45 km, pagrindinė grupė su R. Leleivyte nuo trijų bėglių iš Baltarusijos, Izraelio bei Vokietijos atsiliko beveik 2 min. Pagrindinė grupė lyderes pavijo iki finišo likus ratui. Daug kas sprendėsi paskutiniuose kilometruose, o medalininkės paaiškėjo paskutiniuose metruose. Nugalėtojos laikas įskaitytas 2-16 vietas užėmusioms dviratininkėms.

TOP-10

1. Lorena Wiebes (Nyderlandai)
2. Marianne Vos (Nyderlandai)
3. Taciana Šarakova (Baltarusija)
4. Alice Barnes (Jungtinė Karalystė)
5. Elisa Balsamo (Italija)
6. Susanne Andersen (Norvegija)
7. Liane Lippert (Vokietija)
8. Letizia Paternoster (Italija)
9. Rasa Leleivytė (LIETUVA)
10. Eugenia Bujak (Slovėnija)

„Tikėjausi pasirodyti geriau. Ir galima buvo geriau. Bet vienai kovoti finišuojant sunku labai, nes pagrindinės varžovės turi stiprias komandas. Reikia, kad ir man kas nors šiek tiek padėtų. Silvija man labai padėjo lenktynių pradžioje, bet jai trūksta varžybų ritmo. Sunku kovoti vienam prieš komandas, turinčias po penkias dviratininkes. Be to, jei būčiau šiek tiek geresnę poziciją užsiėmusi, būtų buvę geriau, – sakė R. Leleivytė. – Trasa man buvo kiek per lengva. Be to, viena iš poros jos įkalnių buvo akmenuotas grindinys. Tokia danga man nelabai tinka, nes ant jo reikia daugiau masės ir jėgos. Man geriau būtų koks ilgesnis kalniukas. Ta vieta, kur grindinys, buvo labai svarbi. Ten Olandijos rinktinė išsirikiavo ir išvežė savo sprinterę į finišą.“

Rasa kiek apgailestavo, kad liko devinta. „Esu patenkinta, tik kai laimiu“, – pažymėjo patyrusi dviratininkė

R. Leleivytė artimiausiu metu išvyksta į aukštikalnes treniruotis, o po to jos laukia „Giro d‘Italia“ lenktynės, vėliau – Europos čempionatas. „Ten tikiuosi geriau pasirodyti. Gaila, kad nepavyks ginti Lietuvos čempionės titulo, nes tuo metu būsiu aukštikalnėse – treniruotės ten labai svarbios ir efektyvios“, – sakė dviratininkė.

Lenktynėse dalyvavo 72 dviratininkės iš 26 šalių. Nyderlandams, Italijai, Vokietijai, Lenkijai, Prancūzijai, Jungtinei Karalystei, Rusijai, Liuksemburgui ir Baltarusijai atstovavo po penkias dviratininkes.

Lietuvos dviratininkes, kurioms vadovavo treneris Valerijus Konovalovas, prie trasos ir tribūnoje palaikė kelios dešimtys sporto gerbėjų bei Lietuvos delegacijos narių. V. Konovalovas po finišo buvo patenkintas tiek Rasos, tiek Silvijos pasirodymais.

REZULTATAI

2015 metais Baku (Azerbaidžanas) vykusių pirmųjų Europos žaidynių moterų grupinėse lenktynėse Daiva Tušlaitė ir Aušrinė Trebaitė užėmė atitinkamai 25-ą ir 29-ą vietas.

Sekmadienį 12.00 val. prasidės vyrų grupinės lenktynės (180 km). Jose Lietuvai atstovaus Gediminas Bagdonas, Ramūnas Navardauskas, Rojus Adomaitis, Justas Beniušis ir Venantas Lašinis. Iš viso startuos 135 dviratininkai iš 38 šalių.

Informaciją parengė Tomas Gaubys