Rasa Leleivytė „Giro d’Italia“ lenktynėse – 25-a

33-iosiose moterų daugiadienėse dviračių lenktynėse „Giro d’Italia“ Rasa Leleivytė („Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“) užėmė 25-ą vietą. Už tai Baltijos ir Lietuvos čempionei atiteko 16 pasaulio reitingo taškų.

Rasos komandos draugė Inga Češulienė klasifikuota 72-a.

Trečią kartą šias lenktynes laimėjo olandė Annemiek van Vleuten („Movistar“). Jai atiteko 400 pasaulio reitingo taškų ir 50 tūkst. Eurų premija.

Iš 141-os startavusios dviratininkės klasifikuota 113.

R. Leleivytė vietas 20-uke užėmė tris kartus. Rasa antrajame etape buvo 12-a, penktajame – 20-a, o dešimtajame – 17-a.

„Kasmet varžybų lygis kyla vis labiau: jeigu prieš 5-7 metus aukšto lygio dviratininkes buvo galima suskaičiuoti beveik ant rankų pirštų, tai dabar vien per „Giro“ jų yra apie 50-60. Moterų dviračių sportas vis labiau populiarėja, yra daug tikrai stipraus jaunimo, atsirado daug „World Tour“ komandų, kurios stengiasi suburti jaunas dviratininkes ir rengti jas ateičiai, dabar gerokai daugiau profesionalumo, o anksčiau dviračių sportas daug kam buvo kaip hobis, – sakė R. Leleivytė. – Paskutinės dienos buvo labai sunkios, nes trasos buvo neparankios man – labai ilgi kalnai, bet šiais ne taip atsilaikiau. Rezultatais nesidžiaugiu labai. Buvo pora etapų, kurie man tiko, bet lygis buvo tikrai aukštas, tai įvažiuoti į dešimtuką nepavyko. Norėjosi geriau, bet yra, kaip yra, ruošiamės kitoms varžyboms.“

Lenktynių dalyvės per 10 dienų įveikė 1000 km. Šių varžybų prizų fondas šiemet išaugo penkis kartus – iki 250 tūkst. eurų.

Rasa Leleivytė (antra iš kairės)

R. Leleivytė „Giro d’Italia“ lenktynėse dalyvavo 12-ą, o I. Češulienė – 6-ą kartą. Rasa jau yra startavusi 117-oje šių lenktynių etapų (3-4 vietos tarp aktyvių dviratininkių ir 5-6 vietos per visą istoriją). R. Leleivytė aukščiausi vietą bendrojoje įskaitoje yra užėmusi 2016 metais. Tada ji buvo 20-a.

2006 ir 2007 metais „Giro d’Italia“ lenktynes laimėjo Edita Pučinskaitė. Šių varžybų prizininke yra tapusi ir Diana Žiliūtė.