Rasa Leleivytė „Giro Rosa“ lenktynėse – 20-a

Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė („Aromitalia – Vaiano“) sekmadienį Italijoje pasibaigusiose prestižinėse 27-osiose daugiadienėse  lenktynėse „Giro Rosa“ (2.WWT kategorija) užėmė 20-ą vietą ir pelnė du pasaulio reitingo taškus.

Nugalėtoja tapo 31 metų JAV čempionė Megan Guarnier („Boels – Dolmans“). Antrą vietą užėmė jos tautietė ir komandos draugė Evelyn Stevens (+34 sek.). Trečia liko nugalėtojos titulą gynusi olandė Anna van der Breggen („Rabobank – Liv“, +1.53).

foto-9c2b0-tappa-5

® girorosa.it

27 metų R.Leleivytė nuo nugalėtojos atsiliko 31 min. 47 sek. Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms besirengianti 30-metė Lietuvos čempionė Daiva Tušlaitė („Inpa – Bianchi – Giusfredi“, +59.15) užėmė 51-ą vietą.

Iš 137 startavusių dviratininkų klasifikuota 113.

R.Leleivytė pirmajame etape buvo trečia, antrajame – septinta, o aštuntajame – 11-a.

Paskutinį, devintąjį, etapą sekmadienį laimėjo olandė Thalita de Jong („Rabobank – Liv“). Ji 104,8 km nuvažiavo per 2 val. 44 min. 24 sek. (vid. greitis – 38,248 km/h) ir artimiausias varžoves aplenkė 1 min. 5 sek. R.Leleivytė (+3.32) finišavo 18-a, o D.Tušlaitė (+6.06) – 49-a.

Šias lenktynes  2006 ir 2007 metais laimėjo Edita Pučinskaitė.