Rasa Leleivytė pasaulio „gravel“ čempionate – devinta

Italijoje vykstančio pirmojo pasaulio „gravel“ (žvyrkelio) dviračių lenktynių čempionato moterų elito grupėje šeštadienį maloniai nustebino Rasa Leleivytė – daugkartinė Lietuvos dviračių plento čempionė iškovojo devintą vietą.

Nugalėjo šių metų pasaulio MTB trumposios trasos kroso (XCC), olimpinio kroso (XCO) ir kroso maratono (XCM) čempionė prancūzė Pauline Ferrand-Prevot. Ji 139,2 km ilgio trasą įveikė per 4 val. 9 min. 7 sek. ir finišo tiesiojoje pranoko šveicarę Siną Frei (+1 sek.). Bronzos medalį iškovojo italė Chiara Teocchini (+11 sek.). Rasa nuo nugalėtojos atsiliko 3 min. 12 sek.

„Man tai buvo pirmosios „gravel“ varžybos. Gana įdomu ir smagu, bet porą kartų maniau, kad griūsiu. Džiaugiuosi, kad pavyko kažkaip išsilaikyti. Buvo sunkoka, nes visą laiką reikia važiuoti beveik maksimaliai“, – sake R. Leleivytė, kuri šiomis varžybomis baigė 2022-ųjų sezoną.

Latvijos atstovė Lija Laizanė užėmė 16-ą vietą (+9.10).

Moterų elito grupėje lenktyniavo 43 dviratininkių iš 16 šalių.

REZULTATAI

19-34 m. moterų grupėje (15  dalyvių) pirmoji Lietuvos „gravel“ dviračių lenktynių čempionė Inga Paplauskė iškovojo penktą vietą. Ingą nuo medalio skyrė 3 sek. Nugalėjo italė Sara Mazzorana – 4 val. 30 min. 58 sek. I. Paplauskė nuo nugalėtojos atsiliko 2 min. 8 sek.

Rasa Beiniūtė (+1:02.33) užėmė 13-ą vietą.

REZULTATAI

Sekmadienį varžybos prasidės 12.00 val. (Lietuvos laiku). Vyrų elito grupėje (194 km) startuoja Lietuvos vicečempionas Mantas Staliūnas, 19-34 m. vyrų grupėje (166 km) – Karolis Šimėnas, 35-39 m. vyrų grupėje (166 km) – Lietuvos čempionas Andrejus Dolgovas ir Šarūnas Dmukauskas, o 40-44 m. vyrų grupėje (166 km) – Tomas Vaitkus, Elijus Čivilis ir Giedrius Čenkus.