Rasa Leleivytė pasaulio reitinge šoktelėjo per 16 pozicijų

Praėjusį savaitgalį lenktynėse Italijoje sėkmingai pasirodžiusi Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) plento dviratininkių reitinge iš 72-os vietos pakilo į 56-ą. 29-erių metų lietuvės taškų kraitis išaugo iki 186.

Pirmas keturias vietas užima Nyderlandų atstovės. Pirmauja neseniai Norvegijoje vykusio pasaulio čempionato pavienio starto lenktynių čempionė Annemiek van Vleuten („Orica – Scott“, 1475 tšk.). Antrą vietą užima Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių grupinių lenktynių čempionė Anna van der Breggen („Boels Dolmans“, 1252 tšk.), trečią – Londono olimpinių žaidynių ir triskart pasaulio grupinių lenktynių čempionė Marianne Vos (WM3, 1008 tšk.), o ketvirtą – Ellen van Dijk („Sunweb“, 1003 tšk.).

Klasifikuotos 683 dviratininkės iš 80 šalių.

Šalių reitinge Lietuva (209 tšk.) iš 27-os vietos pakilo į 23-ią. Pirmauja Nyderlandai (5394 tšk.). Antrą vietą užima JAV (2545 tšk.), o trečią – Italija (2408 tšk.).

R. Leleivytė šeštadienį vykusiose lenktynėse „Giro dell’Emilia“ (UCI I kategorija) finišavo antra ir pelnė 60 pasaulio reitingo taškų, o sekmadienį surengtose lenktynėse „Gran Premio Beghelli“ (UCI I kategorija) užėmė septintą vietą ir pelnė 21 pasaulio reitingo tašką.