Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rasą Leleivytę sezono starte sustabdė griūtis

2020 metų sezono pradžia Rasai Leleivytei („Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“) susiklostė nesėkmingai – geriausia Lietuvos plento dviratininkė Ispanijoje vykstančių 4-ųjų daugiadienių lenktynių „Setmana Ciclista Valenciana“ (UCI II kategorija) pirmajame etape (103 km) ketvirtadienį pateko į griūtį ir nebeturėjo galimybių kovoti dėl aukštų vietų. 

Rasa Leleivytė. Foto: Tomas Gaubys

Nugalėjo 20-metė danė Emma Norsgaard („Bigla – Katusha“). Nugalėtojos laikas įskaitytas 2-12 vietas užėmusioms dviratininkėms. R. Leleivytė (+4.25) klasifikuota 144-a. Rasos komandos draugė italė Michela Balducci iškovojo 4-ą vietą. 

„Iki finišo buvo likę 4 kilometrai. Važiavome nuo kalniuko į posūkį ir vienai dviratininkei sprogo padanga. Tos, kurios buvo šalia jos, buvo numuštos kaip kėgliai, o man iš pradžių pavyko išlaviruoti, bet netrukus po staigaus stabdymo griuvau ant asfalto ir aš. O dar viena varžovių įvažiavo į mano dviratį ir sulaužė ratus. Teko laukti techninės pagalbos automobilio, o vėliau ramiai nuvažiuoti iki finišo, – pasakojo R. Leleivytė, kuri per griūtį pasisuko ir susimušė čiurną. – Apskritai, savijauta nebloga, bet pirmieji sezono startai nėra mano varžybos. Komandoje turime porą dviratininkių, kurios yra geriau pasirengusios, todėl per šias lenktynes stengiamės padėti joms. Tikiuosi, kad sunkus darbas padės įgauti geresnę sportinę formą tolimesniems startams.“

Keturių etapų lenktynės, kurias pradėjo net 166 dviratininkės iš 25 komandų, baigisis sekmadienį. 

Informaciją parengė Tomas Gaubys