Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rio 2016: startas ir finišas garsiame Copacabanos paplūdimyje

Copacabana-Beach-Rio2016 metų Rio de Žaneiro Olimpinių žaidynių dviračių sporto trasos startas ir finišas netikėtai perkeltas į vieną garsiausių Pasaulio paplūdimių – Copacabana.

Prieš kiek daugiau nei mėnesį tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) ir Tarptautinis Olimpinis komitetas paskelbė, kad dviratininkai startuos ir finišuos Flamengo parke, bet visų nuostabai šį sprendimą pakeitė ir starto finišo liniją nubrėžė šalia Copacabanos forto.

Ir nors sarto ir finišo vieta perkelta per 9 km, pati trasa nesikeičia. Vyrams teks įveikti 256,4 km distanciją, o moterims 130,3 km. Visi dviratininkai pravažiuos garsiuosius Ipanemos bei Barra Reserva paplūdimius ir pasieks Vista Chinesa aukštumą.

“UCI artimai bendradarbiaudama su Rio 2016 organizaciniu komitetu ir miesto meru nutarė, kad niekas neprieštarauja, kad lenktynių startas ir finišas būtų perkeltas prie istorinio Copacabanos forto” – pasakojo UCI Prezidendas Brianas Cooksonas

Neabejojama, kad varžybų starto ir finišo vieta, o ypač asmeninių lenktynių laikui starto rampa, geriausio Brazilijos paplūdimio fone atrodys puikiai.

Lenktynių startas prie Copacabanos paplūdimio. Toliau dviratininkų laukia keturi Grumari ratai (moterims vienas) su dviem pakilimais,  1,2 km ilgio ir 7% statumo (maksimalus statumas – 13%) bei 2,1 km ilgio ir 4,5% statumo (maksimalus statumas – 6%), taip pat rate ir 2 km akmenuotas ruožas.

Po Grumari ilgas pravažiavimas šalia Ipanemos bei Barra Reserva paplūdimių. Toliau trys Canoas/Vista Chinesa ratai (moterims vienas), ratas prasidės 8,9 pakilimu iki Vista Chinesa aukštumos ir poto 6 km techniškas ir sudėtingas nusileidimas į Tijucos nacionalinį parką. Paskutinėje dalyje sportininkų laukia 20 km lygus pravažiavimas iki Copacabanos paplūdimio.