Rojus Adomaitis lenktynėse Lenkijoje finišavo trečias!

Lenkijoje vykstančių 28-ųjų Grudziondzo mero taurės jaunių dviračių lenktynių trečiajame etape pirmadienį Lietuvos rinktinės narys Rojus Adomaitis užėmė trečią vietą. 17-metis klaipėdietis į Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) kalendorių įtrauktose  lenktynėse prizininku tapo pirmą kartą.

Rojus Adomaitis

© Tomas Gaubys

Etapą po finišo sprinto laimėjo Vokietijos rinktinės narys Luca Felixas Happke. Jis 84,8 km nuvažiavo per 1 val. 56 min. 49 sek. Antras finišavo lenkas Szymonas Krawczykas („KTK Kalisz – SMS Torun“). Nugalėtojo laikas įskaitytas 75 dviratininkams. 28-as finišavo Mantas Ruokis. Kiti Lietuvos dviratininkai į 50-uką nepateko.

13141015_450120431824989_1651919817_n

„Esu dėkingas komandos draugams, kurie paskutiniame rate mane saugojo nuo vėjo ir padėjo išsilaikyti priekyje. Po paskutinio posūkio pavijau pirmavusius, bet aplenkti jų nepavyko – pritrūko distancijos. Nuo vokiečio atsilikau per dviračio ratą, o nuo lenko – per pusę rato, – sakė R.Adomaitis. – Džiaugiuosi, nes tai mano pirmas podiumas UCI lenktynėse. Bet to dar neužtenka – trūksta pergalės!“

Lyderiu išliko lenkas Dawidas Czubakas („KTK Kalisz – SMS Torun“). R.Adomaitis bendrojoje įskaitoje iš 16-os vietos pakilo į 14-ą. Jis nuo lyderio atsilieka 57 sek. Denas Masiulis (+1.16) užima 19-ą, o M.Ruokis (+1.36) – 30-ą vietas. Kiti Lietuvos rinktinės nariai į 30-uką nepatenka.

Iš 156 startavusių dviratininkų klasifikuota 120.

Lietuvos rinktinė tarp 24 klasifikuotų komandų yra septinta.