Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rokas Adomaitis su „Cannibal Team“ jungia aukštesnę pavarą

Vienas perspektyviausių Lietuvos dviratininkų Rokas Adomaitis šiemet turės galimybių išbandyti jėgas įvairiose Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) jaunių lenktynėse Europoje ir įgyti daug patirties kelyje į didįjį dviračių sportą. 16-metis klaipėdietis atstovaus Lietuvoje įkurto ir Belgijoje būstinę turinčio klubo „Cannibal Team“ jaunių komandai. Ekipos planuose UCI I kategorijos jaunių lenktynės Belgijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Vengrijoje ir kitose šalyse. 

Rokas Adomaitis (k). Foto: Karolis Kavolėlis / kavolelis.lt

Septintus metus jaunuoju dviratininku besirūpinantis treneris Vaclovas Šiugždinis džiaugiasi Rokui atsivėrusiomis galimybėmis tobulėti. „Cannibal“ jaunių komanda – idealus variantas jam. Svarbiausia, kad Rokas turės geras pasirengimo sąlygas ir pakankamai aukšto lygio varžybų. Tai būtina, norint tobulėti, – pažymėjo patyręs treneris ir dviračių sporto organizatorius. – Be komandos eiti į priekį būtų labai sunku. Kažkada į Belgiją išvyko ir Gediminas Bagdonas bei Aidis Kruopis. Jiems pavyko užsikabinti ir tapti dviračių sporto profesionalais“.

Treneris pridūrė, kad Rokas išsiskiria didžiuliu noru tapti aukšto lygio dviratininku. „Jis dega noru pasiekti profesionalo lygį. Manau, kad Rokas bus labai naudingas komandai. Jis taip pat gali tapti geru pavienio starto lenktynių dviratininku ir iškovoti pergalių po pabėgimų“, – sakė V. Šiugždinis.

Beje, prie Roko treniruočių prisideda ir buvęs dukart 2018 metų pasaulio jaunių čempiono, 2019 metų Europos asmeninių lenktynių čempiono ir tos pačios rungties pasaulio vicečempiono belgo Remco Evenepoelio treneris Fred Vandervennet

Rokas Adomaitis (v). Foto: Karolis Kavolėlis / kavolelis.lt

„Stengiuosi ir stengsiuosi gerai pasirengti sezonui. Džiaugiuosi, kad ir toliau galiu būti „Cannibal Team“ projekto dalimi. Turiu puikias galimybes tobulėti. Šiemet bandysiu kuo daugiau padėti savo komandai, o atsiradus progai ir pasiekti aukštų asmeninių rezultatų. Noriu ir kuo geriau pasirodyti pasaulio bei Europos čempionatuose. O pagrindinis mano siekis – kuo greičiau išvykti į aukščiausio lygio komandą“, – sakė 198 cm ūgio Lietuvos jaunučių asmeninių ir grupinių lenktynių čempionas. Rokas „Cannibal“ projekte, kurį vysto lietuvė Erika Ališkevičiūtė ir jos vyras belgas Francis van Mechelen, dalyvauja nuo 2016 metų.

Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro auklėtinis liko labai patenkintas 2020 metų sezonu. „Praėjęs sezonas man buvo pats geriausias. Pernai iškovojau 11 pergalių. Tai – mano rekordas, – pažymėjo neseniai Lietuvos dviračių sporto federacijos apdovanojimuose Metų atradimu išrinktas R. Adomaitis. – Labiausiai įsiminė pergalė „Lietuvos plento taurės“ (LPT) daugiadienių lenktynių „Molėtai – Ukmergė“ trečiajame etape. Jo finišo sprinte įveikiau vienus geriausių Lietuvos dviratininkų Darijų Džervų ir Justą Beniušį.“

 R. Adomaitis užpernai laimėjo LPT Lazdijų etapo antrojo diviziono lenktynes, o pernai tapo lenktynių „Šakiai Grand Prix“ antrojo diviziono nugalėtoju (laimėjo prologą ir pirmąjį etapą, o antrajame etape buvo antras).

Informaciją parengė Tomas Gaubys