Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rokas Adomaitis: „Svajoju kada nors nugalėti prestižinėse lenktynėse“

Vienas perspektyviausių Lietuvos dviratininkų Rokas Adomaitis artėjančio savo gimtadienio proga pasidovanojo išskirtinę dovaną – klaipėdietis rugpjūčio 2-ąją netikėtai laimėjo „Lietuvos plento taurės“ (LPT) varžybų trečiųjų lenktynių „Molėtai – Ukmergė“ pirmojo diviziono trečiąjį etapą. Dviratininkas, kuriam rugpjūčio 6-ąją sukako 16 metų, sako, kad tai – kol kas viena svarbiausių pergalių jo sportiniame kelyje. Rokas yra nusiteikęs tapti profesionaliu dviratininku.

Rokas Adomaitis. Foto: Tomas Gaubys

Neoficialiais duomenimis, Rokas tapo jauniausiu nugalėtoju per visą LPT pirmojo diviziono lenktynių istoriją. „Memel – Grizzly“ komandos atstovas po finišo sprinto nugalėjo buvusį profesionalą Darijų Džervų ir jau nemažai patirties turinčius „Klaipėdos“ komandos dviratininkus. Pernai R. Adomaitis laimėjo LPT Lazdijų etapo antrojo diviziono lenktynes, o šiemet tapo lenktynių „Šakiai Grand Prix“ antrojo diviziono nugalėtoju (laimėjo prologą ir pirmąjį etapą, o antrajame etape buvo antras).

„Buvo linksmos, greitos ir gana įdomios lenktynės, nors dalyvių ir nesusirinko labai daug. Pergalę lėmė didžiulis noras atiduoti visą save ir parodyti rezultatą tarp vienų stipriausių šalies dviratininkų. Ši pergalė – viena svarbiausių mano dar neilgoje dviratininko karjeroje. Tai buvo mano ketvirtas startas LPT pirmojo diviziono lenktynėse. Manau, kad šiuo metu esu įgijęs gana neblogą sportinę formą“, – teigė R. Adomaitis. 

Rokas Adomaitis. Foto: Tomas Gaubys

Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro auklėtinis nuo 2016 metų taip pat atstovauja tarptautinei jaunųjų dviratininkų komandai „Cannibal”, kuriai vadovauja belgas Francis van Mechelen ir lietuvė Erika Ališkevičiūtė. „Šiai komandai atstovauju užsienyje ir su „Cannibal“ apranga vis dažniau pasirodau varžybose Lietuvoje. Esame mokomi būti tvirta komanda bei stengiamės daryti viską, kad patobulėtumėme. Neseniai su „Cannibal“ komanda dalyvavome daugiadienėse jaunučių lenktynėse „Tartu Noortetuur“ Estijoje. Trečiajame etape man pavyko iškovoti trečią vietą“, – sakė Rokas. 

196 cm ūgio dviratininkas, kurio vyresnis brolis Rojus atstovauja „Klaipėdos“ komandai, dviračių sporto treniruotes lanko jau šešeris metus. „Iki tol stebėjau, kaip tobulėja mano brolis, ir šiame sporte norėjau būti toks pat stiprus kaip jis. Sulaukęs dešimties, pradėjau treniruotis pas trenerį Edmundą Zakarą. Dabar per savaitę ant dviračio praleidžiu apie 10-15 valandų“, – pasakojo dviračių sporto talentas iš Klaipėdos. 

Rokas ir Rojus Adomaičiai

Lietuvos jaunučių asmeninių ir grupinių lenktynių čempionas tikisi vieną dieną praverti duris ir į profesionalų sportą. „Dviračių sporte mane žavi tai, jog komandos draugai dėl savo lyderio turi atiduoti viską, o įdomiausia, kai pasaulinio lygio lenktynėse dėl pergalės kaunasi daug dviratininkų. Labai norėčiau pasiekti profesionalo lygį ir išbūti jame kuo ilgiau. Žinau, kad tam reikia labai daug pastangų, bet manęs tai negąsdina. Svajoju kada nors nugalėti prestižinėse lenktynėse“, – neslėpė R. Adomaitis, kurį dviračių sporte labiausiai žavi slovakas Peter Sagan ir italas Filippo Ganna. 

Informaciją parengė Tomas Gaubys