Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rokas Gelžinis – prizininkas, o Lietuvos jaunių rinktinė – pirma!

Estijoje surengtose tarptautinėse jaunių (17-18 metų) vaikinų daugiadienėse dviračių lenktynėse „Tartu Rahvusvaheline Juunioride Velotuur“ Rokas Gelžinis iškovojo trečią vietą, o Lietuvos rinktinė, vadovaujama trenerio Gintauto Volungevičiaus, tapo komandų įskaitos nugalėtoja.

Rokas Gelžinis – trečias, o Erikas Šidlauskas – šeštas. Foto: Algimantas Mozolis

Lenktynes, kurias sudarė prologas ir trys etapai, laimėjo Estijos dviratininkas Artiom Mirzojev. Antrą vietą užėmė kitas Estijos atstovas Gleb Karpenko (+15 sek.). R. Gelžinis nuo nugalėtojo atsiliko 36 sek. Erikas Šidlauskas (+53 sek.) užėmė šeštą, Laurynas Kuras (+2.35) – 22-ą, Rokas Kmieliauskas (+2.36) – 24-ą, Eitvilas Aželis (+2.37) – 26-ą, o Algirdas Butkevičius (+3.50) – 32-ą vietas.

Iš 44 startavusių dviratininkų klasifikuoti 39.

Foto: Eesti maanteeratturite koondis (Facebook)

„Šiose lenktynėse nebuvo labai daug dalyvių, tačiau startavo keturios rinktinės – Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Suomijos. Nesitikėjau tokių aukštų rezultatų. Esu labai patenkintas komandos darbu ir atsidavimu. Jau po pirmojo etapo su komanda susitarėme, jog visi padės man, kad išsilaikyčiau kuo aukščiau bendrojoje įskaitoje, – sakė R. Gelžinis. – Lenktynėse galėjo būti daugiau įskaitų, taip pat ilgesnių etapų. Tačiau, žinant, kad tai ne UCI kategorijos lenktynės, likome patenkinti varžybų organizavimu, saugumo užtikrinimu bei medikų darbu.“

Paskutinį, trečiąjį, etapą sekmadienį laimėjo A. Mirzojev. Jis 90,3 km nuvažiavo per 2 val. 13 min. 5 sek. (vid. greitis – 40,711 km/h). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-34 vietas užėmusiems dviratininkams. R. Gelžinis finišavo ketvirtas, E. Aželis – devintas, L. Kuras – 19-as, E. Šidlauskas – 21-as, R. Kmieliauskas – 29-as, o A. Butkevičius (+1.09) – 35-as.

„Paskutinis etapas buvo įtemptas nuo pat starto, nes nugalėtojas dar nebuvo aiškus ir viskas galėjo labai greitai pasikeisti. Važiavome komandiškai ir beveik į visus nuvažiavimus „įsodindavome“ savo žmogų. O jei to nepadarydavome, tai kartu su kitomis komandomis greitai „suvalgydavome“ visus bėglius, – pasakojo R. Gelžinis. – Paskutinę varžybų dieną labai įnirtingai kovojau su savo principiniu varžovu – Latvijos jaunių čempionu Arviu Rendoru, kuris prieš paskutinį etapą bendrojoje įskaitoje buvo ketvirtas ir nuo manęs atsiliko tik 10 sekundžių. Tai žinodamas, negalėjau užleisti nė vieno tarpinio finišo, nes tuomet jis būtų turėjęs labai realius šansus aplenkti mane. Tačiau, likus 150 metrų iki pirmojo tarpinio finišo, priėmiau blogus sprendimus – posūkyje, kuriame buvo daug žvyro, paslydau ir griuvau. Techninio aptarnavimo automobilio pagalba „pagavau“ grupę ir toliau ėjo alinantys 60 kilometrų prie ilgų šoninio vėjo atkarpų bei „tempiančių“ kalniukų. Skaudėjo viską, tačiau kentėjau, nenorėdamas nuvilti tiek komandos, tiek savęs. Į antrajį tarpinį nesiveržiau, prisibijodamas to pačio posūkio. Pastebėjau, kad po mano griuvimo ir kiti dviratininkai labiau saugojosi. O Arvis laimėjo tarpinį ir nuo manęs atsilikinėjo jau tik penkiomis sekundėmis. Tai reiškė, kad turėčiau užleisti savo vietą ant prizininkų pakylos, jeigu jis finišuotų pirmas arba antras. Sukaupęs visas jėgas, nubrozdintais keliais, lūžusiu bateliu ir kreivu vairu atvažiavau ketvirtas, palikdamas pagrindinius savo varžovus už nugaros.“

R. Gelžinis laimėjo prologą (2,3 km), pirmajame etape (99 km) buvo trečias, o antrajame etape (87,2 km) – antras.

Informaciją parengė Tomas Gaubys