Rokas Sviderskis Baltijos taurės varžybose – tarp šešių geriausių

Šių metų Baltijos kalnų dviračių greitojo leidimosi (downhill) taurės varžybų prizininkais tapo keturi Lietuvos atstovai. Daugiausiai taškų iš lietuvių surinko jaunių grupėje antrą vietą iškovojęs Rokas Sviderskis (238 tšk.). Tarp visų 144 dalyvių Rokas klasifikuotas šeštas.

Baltijos taurės III etapas. Rokas Sviderskis (k). Foto: Dainius Sviderskis

Jaunių grupėje (31 dalyvis) pirmą vietą iškovojo estas Robert Johanson (540 tšk.), o trečias klasifikuotas kitas estas Kenth Lusenberg (225 tšk.).

U14 grupėje (9 dalyviai) pirmą vietą iškovojo Vilius Keblys (107 tšk.). Antrą ir trečią vietas užėmė latviai – atitinkamai Henrijs Zeltins (75 tšk.) ir Daniels Zabilevskis (71 tšk.).

Hobby FS grupėje (45 dalyviai) Tomas Pečiukaitis (160 tšk.) iškovojo trečią, o Steponas Dudas (155 tšk.) – ketvirtą vietas. Nugalėjo latvis Gints Bahmanis (235 tšk.), o antrą vietą užėmė kitas latvis Ritvars Leiers (169 tšk.). Tomas tarp visų Baltijos taurės varžybų dalyvių užėmė 13-ą, o Steponas – 16-ą vietas.

Baltijos taurės III etapas. Tomas Pečiukaitis (d). Foto: Dainius Sviderskis

Hobby HT grupėje (13 dalyvių) trečias klasifikuotas Lukas Kolgovas (65 tšk.). Pirmą vietą iškovojo latvis Janis Koluškins (191 tšk.), o antrą – kitas latvis Edgars Ulnicans (65 tšk.).

Paskutiniame, trečiajame, etape Siguldoje (Latvija) rugpjūčio 30-ąją R. Sviderskis jaunių grupėje (12 dalyvių) iškovojo antrą vietą. Nugalėjo R. Johanson – 1 min. 28,81 sek. Rokas jam pralaimėjo 6,29 sek. Aštuntas buvo V. Keblys (+35,43 sek.).

Hobby FS grupėje (16 dalyvių) T. Pečiukaitis (+2,92 sek.) užėmė trečią, o S. Dudas (+16,79 sek.) – šeštą vietas. Pirmas buvo latvis Armands Zarinš – 1 min. 31,36 sek. Antrą vietą užėmė kitas latvis Mairis Voldinš (+2,15 sek.).

Tarp visų 67 trečiojo etapo dalyvių T. Pečiukaitis buvo devintas, R. Sviderskis – 13-as, S. Dudas – 28-as, o V. Keblys – 45-as. Geriausiai pasirodė latvis Talis Liepinš.

Trijuose Baltijos taurės varžybų etapuose Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje dalyvavo 30 Lietuvos dviratininkų.

„Sviderskis Racing Team“ vadovo Dainiaus Sviderskio komentaras:

Siguldoje esanti trasa yra pagarsėjusi kaip praktiškai nepravažiuojama lyjant lietui. Deja, trasa savo reputaciją patvirtino ir šiais metais. Šeštadienį praktiškai visą dieną lijo, todėl trasa visiškai permirko ir tapo  sunkiai įveikiama net ir patyrusiems raideriams. Tačiau sekmadienis visus pasitiko gražiu oru, todėl trasa pradėjo džiūti. Dalyviai jau galėjo ieškoti važiavimo trajektorijų, o ne tik galvoti kaip nuslysti nuo kalno. Bet kuriuo atveju, ir varžybų metu buvo tik keli raideriai, kurie be didelių klaidų ar sustojimų sugebėjo pravažiuoti abejas trasas.

Smagu, kad Latvijoje turėjom keturių raiderių komandą, kurią sudarė Rokas, Tomas, Vilius ir Steponas. Iš tikrųjų visi lietuviai turėjo nuotykių, tačiau visi sėkmingai pasiekė finišą. Rokui nuotykiai prasidėjo šeštadienį dar net nepakilus į kalną – subyrėjo stabdžių rankenėlės guolis. Tačiau Ramūno Dranseikos iš „Traška Braška“ dėka pavyko parankinėmis priemonėmis tą problemą laikinai išspręsti.

Pasibaigus šiam sezonui džiaugiamės downhill’o perspektyvomis Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse. Per visus metus – 144 dalyviai. Ypač džiugina jaunimas. Tikėkimės, kad Karolis Krukauskas pasveiks po traumų, Haroldas Barkus dar labiau pagreitės, o Vilius Keblys įgis dar daugiau patirties. O Rokas kitais metais persikels jau į elito grupę, kur kova bus dar atkaklesnė.

Mums dar lieka kelerios varžybos – pasaulio čempionatas ir pasaulio taurė. Žinoma, jeigu jų neatšauks. Viliamės, kad į tas varžybas galės nuvykti 3-4 sportininkai iš Lietuvos. Tai būtų neeilinis įvykis Lietuvos downhill’o istorijoje.