Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rokas Sviderskis debiutavo pasaulio „downhill“ taurės varžybose

Lietuvos dviratininkas Rokas Sviderskis atvertė naują savo karjeros puslapį – kaunietis pirmą kartą dalyvavo pasaulio kalnų dviračių greitojo leidimosi (downhill) varžybų taurės etape. Jis Maribore (Slovėnija) vykusio pirmojo planetos taurės etapo jaunių grupės kvalifikacijos varžybose tarp 63 dalyvių iš 22 šalių buvo 44-as ir į finalą, kuriame dalyvavo 20 dviratininkų, nepateko.

Rokas Sviderskis.

Geriausiai kvalifikacijoje pasirodė prancūzas Thibaut Daprela – 3 min. 4,941 sek. R. Sviderskis jam pralaimėjo 37,285 sek.

Varžybų dalyviai turėjo įveikti 1,9 km ilgio sudėtingą trasą, kurios starto ir finišo aukščių skirtumas – 450 m.

Apie pirmąjį R. Sviderskio startą pasaulio taurės varžybose pasakoja dviratininko tėtis Dainius Sviderskis:

„Pasaulio taurės savaitgalis buvo tikrai nelengvas, tačiau įdomus. Ketvirtadienio registracija praėjo paprastai ir greitai – susimoki 40 eurų ir gauni du leidimus į trasą. Jei nori, gali užpildyti prašymą filmuoti savo važiavimus GoPro (išskyrus kvalifikaciją ir pagrindines varžybas). Be to, už užstatą galima gauti marškinėlius, kurie leidžia būti arčiau trasos. Kiekviena grupė (vyrų, moterų bei jaunių vaikinų ir merginų) turi savo numeracijas, Roko numeris buvo 66-as. Po pietų laukė trasos apžiūra pėsčiomis (trackwalk). Viena pasaulio taurės etapų ypatybių – mažai laiko treniruotėms.

Rokas Sviderskis.

Penktadienį Rokas galėjo važiuoti 3 val. 15 min., o šeštadienį turėjo tenkintis tik pusantros valandos „langu“. Penktadienį Rokui nepasisekė – trūko dviračio grandinė ir neišvengta griuvimo. Per skirtą laiką Rokas spėjo nusileisti tik kelis kartus, o vėliau kartu su savo komandos draugu Karoliu Krukausku ėjo stebėti elito grupės atstovų treniruočių. Vakariniame tvarkaraštyje buvo numatyta dar viena trasos apžiūra pėsčiomis. Ir jo vaikinai nepraleido.

Šeštadienį – treniruotė ir kvalifikaciniai važiavimai. Roko grupėje – 63 dalyviai. Norint pakliūti į sekmadienio finalinius nusileidimus, reikia pakliūti į „Top-20“. Nors supranti, kad tai kol kas sunkiai pasiekiamas tikslas, tačiau visada viliesi ir nori daugiau. Pagrindinis tikslas treniruotėse – saugiai, be klaidų ir griuvimų kelis kartus nusileisti. Deja, nepavyksta. Tik šį kartą ne dėl Roko kaltės. Viename paskutinių nusileidimų Rokas pavijo priekyje buvusią dviratininkę. Kadangi prieš posūkį ji pasitraukė į šoną, Rokas pamanė, kad jį praleidžia. Pasirodo, mergina turėjo kitą posūkio įveikimo planą – įvažiuoti iš išorinės dalies į vidinę. Ten ją Rokas ir sutiko. To pasekmė – aplamdyta dviračio sėdynė, gana stipriai linkęs jos vamzdis bei vėl keli sumušimai ir nubrozdinimai. Išvada: jei paveji lėtesnį, visada šūktelk, kad tave praleistų. Taip ir greičiau, ir saugiau.

Pasaulio taurės varžybų trasoje buvo įrengti 5 pagrindiniai ir 28 papildomi laiko matavimo punktai. Tai reiškia, kad laikas buvo fiksuojamas kas 60-70 metrų. Be to, trasoje dar stovėjo 36 maršalai (teisėjai), buvo įrengtos trys sraigtasparnių aikštelės, budėjo kelios kalnų gelbėtojų brigados ir medikai. Roko pasirodymas kvalifikacijoje buvo ne visai sėkmingas. Nors po trečios sekcijos jis buvo 38-as, tačiau ketvirtoje griuvo ir finiše liko 44-as. Tuo Roko pirmasis pasirodymas pasaulio taurėje ir baigėsi. Toliau galėjome tik stebėti kaip sekasi kitiems. Tai irgi praverčia.“

Antrasis pasaulio taurės varžybų etapas vyks birželio 1-2 dienomis Fort Viljame (Junggtinė Karalystė), o R. Sviderskis turėtų dalyvauti trečiajame etape, vyksiančiame birželio 8-9 dienomis Leogange (Austrija).

R. Sviderskis ir K. Krukauskas Slovėnijoje dalyvavo pirmuosiuose dviejuose iXS Europos taurės varžybų etapuose. Pirmojo etapo (UCI I kategorija) U-19 grupės kvalifikacijoje Maribore Rokas tarp 75 dalyvių iš 24 pasaulio šalių buvo 46-as, o finale tarp 65 dalyvių liko 45-as. Rokas griuvo abiejuose važiavimuose. Karolis, varžybų išvakarėse per treniruotę susižeidęs petį, U-17 grupės kvalifikacijoje tarp 27 dalyvių iš 15 šalių klasifikuotas 25-as, o finale, nepaisant sėkmingos važiavimo pradžios, liko paskutinis.

Rokas Sviderskis.

Karolis Krukauskas.

Antrojo etapo (UCI II kategorija) U-19 grupės kvalifikacijoje Kranska Goroje Rokas tarp 37 dalyvių iš 14 šalių buvo aštuntas, o finale, griuvęs tris kartus, tarp 35 dalyvių liko 29-as. Karolis U-17 grupės kvalifikacijoje tarp 16 dalyvių iš 13 šalių užėmė penktą vietą, o finale tarp 15 dalyvių buvo taip pat penktas.

Po dviejų etapų Karolis užima 7-ą, o Rokas – 32-ą vietas.

Rokas Sviderskis.

Karolis Krukauskas ir Rokas Sviderskis.

„Per šią kelionę turėjome trejas aukščiausio lygio varžybas ir daug pamokų. Išbandytos gana skirtingos trasos. Mariboro Europos taurės trasa – sudėtinga ir greita, Mariboro pasaulio taurės trasa – dar sudėtingesnė, tačiau ir dar greitesnė, o Kranska Goros trasa – techniška ir dėl oro sąlygų labai sudėtinga. Tikime, kad šios kelionės nesėkmės mus tik užgrūdins, privers padaryti išvadas ir mokytis iš klaidų, – sakė D. Sviderskis. – Jau ateinantį savaitgalį išvykstame į Škotiją, kur Rokas dalyvaus „YT Mob“ gamyklinės komandos treniruočių stovykloje. Teorinės ir praktinės žinios šiuo metu kaip niekad reikalingos. Tik pirmyn.“

Informaciją parengė Tomas Gaubys