Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rokas Sviderskis Europos taurės varžybų etape – 18-as

Piloje (Italija) vykusio iXS Europos taurės kalnų dviračių greitojo leidimosi (downhill) varžybų ketvirtojo etapo (UCI I katergorija) vaikinų U-19 grupėje Rokas Sviderskis užėmė 18-ą vietą, o U-17 grupėje Karolis Krukauskas – buvo 30-as.

Kvalifikacijos varžybose R. Sviderskis tarp 48 dalyvių buvo 25-as, o K. Krukauskas tarp 45 dalyvių – 19-as.

Po keturių etapų U-17 grupėje pirmauja portugalas Nuno Zuzarte (782 tšk.). K. Krukauskas (110 tšk.) užima 12-ą vietą. Klasifikuoti 44 dviratininkai. U-19 grupėje pirmas yra suomis Onni Rainio (380 tšk.). R. Sviderskis (16 tšk.) dalijasi 42-ą vietą. Klasifikuoti 57 dviratininkai.

Pasaulio kalnų dviračių greitojo leidimosi (downhill) taurės varžybų šeštojo etapo, vykusio Val di Sole kalnų kurorte (Italija), jaunių grupės kvalifikacijos varžybose R. Sviderskis (+1.01,294) buvo 43-ias. Geriausiai pasirodė kanadietis Elliot Jamieson – 3 min. 59,611 sek. Atrankoje dalyvavo 50 dviratininkų iš 20 šalių. Į jaunių finalą pateko 21 varžybų dalyvis.

Rokas Sviderskis. Foto: Dainius Sviderskis

Apie dviratininkų startus Italijoje pasakoja R. Sviderskio tėtis Dainius Sviderskis:

Europos taurės varžybose pirmą dieną buvo karšta ir sausa. Antros dienos rytą dar buvo sausa, tačiau tik pasibaigus treniruotei prasidėjo lietus. Net kvalifikacija buvo pavėlinta viena valanda. Kvalifikacijoje Rokas užėmė 25-ą vietą (4.40,553), o Karolis buvo 19-as (5.00,123). Sekmadienio treniruotės pradžioje Rokas galiniu ratu trenkė į akmenį, todėl išlūžo galinis perjungėjas, išlaužė rato stipiną, sugadino priekinę ir galinę žvaigždes bei grandinę. Likusius važiavimus Rokas atliko be grandinės. Gal tai išėjo į naudą, nes finalinio važiavimo metu šeštadienio laiką Rokas pagerino beveik 20 sekundžių ir užėmė 18-ą vietą (4.21,509). Karolis irgi pagerino savo rezultatą, tačiau to neužteko – liko 30-as (4.52,180).

Pila vaikinams patiko dėl gausybės trasų. Varžybų trasos pirmas trečdalis buvo techniškas su daug akmenų ir šaknų, o toliau sekė daug posūkių ir šuolių. Tai buvo geras pasiruošimas Val di Sole trasai, kuri laikoma viena sudėtingiausių pasaulyje. Ir ne veltui – trasoje daug akmenų bei šaknų, statu ir slidu. Apžiūrėjome trasą per 2,5 valandos, kai paprastai užtenka iki 1,5 valandos. Ketvirtadienio treniruotės vyko visiškai sausoje trasoje, tačiau jau tada buvo aišku, kad kitą dieną lis. Taip ir nutiko. Lijo beveik visą naktį, todėl penktadienio rytinė treniruotė vyko šlapioje, pažliugusioje ir labai slidžioje trasoje. Tačiau gruntas šioje trasoje yra minkštas ir purus, todėl ji labai greitai džiūva.Žinoma, ne visur. Kvalifikacija prasidėjo visai neblogai – pirmoje sekcijoje Rokas buvo 37-as, o po antrosios – 25-as. Bet vėliau jis kelis kartus griuvo ir finišą pasiekė 43-ias. Tai buvo paskutinis Roko startas šių metų pasaulio taurėje. Pagrindinė užduotis šiais metais yra semtis patirties, mokytis ir rinkti duomenis apie trasas ir dviračio nustatymus. Viską įvertinus, turime visai neblogus rezultatus. Reikia tik susigrąžinti pasitikėjimą savimi ir dviračiu po didelių griuvimų metų pradžioje. Dar liko pora Europos taurės etapų Austrijoje ir Čekijoje.

Informaciją parengė Tomas Gaubys