Rokas Sviderskis pasaulio MTB čempionate – 52-as

Rokas Sviderskis atvertė naują savo karjeros puslapį – kaunietis pirmą kartą dalyvavo pasaulio kalnų dviračių čempionate.   Lietuvos dviratininkas Leogange (Austrija) vykusių pirmenybių jaunių greitojo leidimosi (downhill) varžybų finale sekmadienį užėmė 52-ą vietą.

Rokas Sviderskis pasaulio MTB čempionate. Foto: Sviderskis Racing Team

Pasaulio jaunių čempionu tapo airis Oisin O’Callaghan. Jis 2,3 km ilgio trasą įveikė per 4 min. 2,142 sek. (vid. greitis – 34,195 km/h). 2-5 vietas užėmė Didžiosios Britanijos dviratininkai. Sidabrą pelnė Daniel Slack (+2,141 sek.), o bronzą – James Elliott (+10,705 sek.). R. Sviderskis, kuris per finalą purvo kupinoje trasoje neišvengė griuvimo, nugalėtojui pralaimėjo 2 min. 5,906 sek. Finale dalyvavo 56 dviratininkai.

„Pasaulio čempionatas. 52-a vieta. Tai nėra ta vieta, kurios tikėjomės. Tačiau tai buvo bene pačios sudėtingiausios varžybos Roko karjeroje, pareikalavusios daug Roko ir komandos jėgų. Didžiuojamės Roku“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė „Siderskis Racing Team“ vadovas Roko tėtis Dainius Sviderskis

Kvalifikacijos varžybose penktadienį R. Sviderskis tarp 60 dalyvių iš 24 šalių buvo 57-as.