Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rokas Sviderskis, pranokęs per 100 varžovų, Lenkijoje šventė pergalę

Lenkijoje vykusio kalnų dviračių greitojo leidimosi (downhill) varžybų „Local Series of Downhill 2020“ antrajame etape sekmadienį, liepos 19-ąją, puikiai pasirodė Rokas Sviderskis. 17-metis kaunietis nugalėjo ne tik jaunimo (iki 23 metų) įskaitoje, bet ir buvo geriausias absoliučioje įskaitoje tarp 109 dalyvių. 

Rokas Sviderskis šventė pergalę Lenkijoje. Foto: Dainius Sviderskis

Geriausias buvo antrasis R. Sviderskio važiavimas – 2 min. 43,41 sek. Antras absoliučioje įskaitoje buvo lenkas Pawel Reczek. Jis Rokui pralaimėjo vos 0,09 sek. Trečią vietą užėmė kitas lenkas Adam Barchanski (+2,45 sek.). 

Jaunimo įskaitoje devintą vietą užėmė Karolis Krukauskas (+10,11 sek.). 

Varžybose, kurių trasos ilgis – buvo 1,5 km (aukščių skirtumas – 270 m), dar dalyvavo Steponas Dudas, Vilius Keblys ir Mantas Krukauskas.

„Sviderskis Racing Team“ komandos vadovo Dainiaus Sviderskio įspūdžiai:

„Nors prognozės rodė, kad visas dienas turėsime lietų, tačiau oras buvo labai tinkamas varžyboms. Lietaus gavome jau po apdovanojimų. Smagu, kad varžybose dalyvavo penki lietuviai. Kiekvienas iš jų turėjo savo tikslų. Tai buvo Karolio pirmosios varžybos po raktikaulio lūžio, todėl jam reikėjo vėl prisipratinti dviratį. Mantui visos varžybos kol kas – mokykla. Džiugu, kad vaikis tiesiog dega noru „raidinti“. Nors po nusileidimo ir „atmuša“ rankas, bet Mantas ir vėl nori keltis ant kalno. 

Dar prieš registruojantis į varžybas organizatoriai sakė, kad trasa bus labai greita, praktiškai „autostrada“. Ypač greita bus, jei truputį palis, tada gruntas bus tinkamiausias geram padangų sukibimui. Nors atrodė, kad trasa techniškai nesudėtinga, tačiau greitis daro savo. Norint greitai lėkti tokia trasa, reikia ne tik mokėti gerai valdyti dviratį, tačiau ir nebijoti greitai važiuoti posūkiuose ir per medžių šaknis. Rokui tai puikiai pavyko. 

Šiais metais dėl koronaviruso praktiškai visų varžybų kalendoriai tiesiog „sugriuvo“. Ruošiamės pasaulio čempionatui, nors neaišku, ar jis įvyks. Ieškome varžybų, kur galime nuvykti testuoti patį dviratį ir jo nustatymus, bandyti padangas ir pan. Tai ir šiose varžybose mūsų mechanikas Ramūnas Dranseika iš „Traška Braška“ padėjo su dviračio reguliavimu. Kadangi čia turėjome penkis lietuvius, todėl Ramūnas gelbėjo visiems. 

Varžybų formatas dalyviams leido daugiau rizikuoti, nes iš dviejų važiavimų buvo imamas geriausias. Po pirmojo nusileidimo Rokas absoliučioje įskaitoje liko antras, todėl antrame važiavime reikėjo „surasti“ dar kelias sekundes. Tai pavyko padaryti. Steponui pirmasis nusileidimas nebuvo sėkmingas – dviratininkas griuvo. Antrajame važiavime jis susikaupė ir savo važiavimą pagerino 10 sekundžių.

Kitas sustojimas – Ignalina. Ten rugpjūčio 8-9 dienomis vyks Lietuvos „downhill“ čempionatas ir Baltijos taurės antrasis etapas.“

REZULTATAI: https://www.race-timing.pl/media/uploads/wyniki/2020/lsd2.pdf

Informaciją parengė Tomas Gaubys